Inwestycje Zagraniczne w Polsce
10-10-2017

Przegląd prasy

Szanse dla biznesu, wyzwania dla bankowców – wielka debata gospodarcza w Łodzi

Przez dwa dni, 16 i 17 października, około 3000 uczestników weźmie udział w ponad 30 panelach tematycznych. W gronie ponad 100 prelegentów, z którymi się zetkną, są postaci ze świata biznesu, nauki, mediów i życia publicznego. Prezentujemy wybrane tematy spośród ośmiu sesji panelowych, jakie zaplanowano na drugi dzień Europejskiego Forum Gospodarczego – Łódzkie 2017, sesję przedpołudniową. Miejscem wydarzenia jest Vienna House Andel’s Łód

Uwarunkowania i perspektywy rozwoju polskiej gospodarki

Jak wpłynie na polską gospodarkę sytuacja makroekonomiczna Europy, w tym Brexit? Które czynniki są kluczowe dla rozwoju eksportu i wzrostu tempa rozwoju gospodarczego w naszym kraju? Między innymi takie pytania stawiają przed sobą ekonomiści, liderzy eksportu i rozwoju regionalnego, którzy wezmą udział w spotkaniu z profesorem Grzegorzem W. Kołodko. Na zaproszenie marszałka Województwa Łódzkiego, Witolda Stępnia, były wicepremier i minister finansów będzie gościem specjalnym jednego z przedpołudniowych paneli tematycznych drugiego dnia Europejskiego Forum Gospodarczego – Łódzkie 2017, 17 października.

Równolegle, od godziny 10.00 do 11.30, odbywać się będą spotkania z ekspertami, poświęcone między innymi roli przywództwa w epoce czwartej rewolucji przemysłowej w kontekście edukacji menedżerskiej, a także arbitrażowi jako metodzie rozwiązywania konfliktów gospodarczych. Zaprezentowane zostaną ponadto skuteczne modele współpracy z inwestorami, na łódzkich przykładach Strykowa i Złoczewa.

Finanse 3.0. Sektor bankowy wobec wyzwań ery Fintech

Tego samego dnia odbędzie się sesja plenarna z udziałem absolwentów Uniwersytetu Łódzkiego, kuźni liderów finansów i bankowości. Swój udział zapowiedzieli: Tomasz Bogus – Prezes Zarządu BGŻ BNP Paribas, Cezary Kocik – Wiceprezes mBanku, Jarosław Kroc – Prezes Accenture Polska, profesor Monika Marcinkowska – Dyrektor Instytutu Finansów Uniwersytetu Łódzkiego, profesor Witold Orłowski – główny doradca ekonomiczny PwC Polska oraz Arkadiusz Przybył z Zarządu BZ WBK. Początek sesji o godzinie 14.00 w sali balowej Vienna House Andel’s Łódź.

Pełny program X Europejskiego Forum Gospodarczego – Łódzkie 2017 dostępny jest na stronie internetowej www.forum.lodzkie.pl. Trwa rejestracja uczestników. Korzystając z prostego formularza, można ułożyć własny plan EFG – dobrać panele tematyczne i wydarzenia specjalne zgodnie z własnymi zainteresowaniami. Udział w Forum jest bezpłatny.


Czytaj oryginalny artykuł
źródło: 2017-10-10

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. BiznesPolska Media Sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze wulgarne lub niezgodne z polskim prawem zostaną usunięte.
10-10-2017

Zobacz także

  • Barometr EFL wskazuje na rosnące znaczenie faktoringu w sektorze MŚP

    Już co ósma mikro, mała lub średnia firma (13,4%) korzysta z faktoringu w celu pozyskania środków finansowych – wynika z „Barometru EFL”[1] za III kwartał 2017 roku. Zestawiając te dane z poprzednimi tegorocznymi pomiarami, widać, że rośnie grupa przedsiębiorstw korzystających z usług firm faktoringowych. W II kwartale sięgała po nie co dziesiąta firma (9,9%), a w I kwartale – co czternasta (7,3%).

BizPoland Magazine - our monthly magazine for Foreign Investors.

Copyright © 2016 BiznesPolska.pl