Inwestycje Zagraniczne w Polsce
05-10-2017

Przegląd prasy

Łódź biznesową stolicą Polski

Przez dwa dni, 16 i 17 października, uczestnicy Forum mogą wziąć udział w ponad
30 panelach tematycznych. W gronie ponad 100 prelegentów, z którymi się zetkną,
są osobistości ze świata biznesu, mediów i życia publicznego. Prezentujemy wybrane tematy spośród ośmiu sesji panelowych, jakie będą się odbywać równolegle pierwszego dnia EFG, od godziny 14.00 do 15.30. Miejscem wydarzenia jest Vienna House Andel’s Łódź.

Nowy jedwabny szlak – to zmienia wszystko. Świat, Polska, Łód

„Chcesz być bogaty, zbuduj drogę” – mówi chińskie przysłowie. Łódź, obok Warszawy,
jest najbardziej rozpoznawalnym polskim miastem w Chinach. Nic więc dziwnego, że znalazła
się na trasie Nowego Jedwabnego Szlaku, promowanego przez władze Chin od 2014 roku.
To właśnie do Łodzi jako pierwszego miasta w Polsce zaczęły kursować regularne pociągi kontenerowe z Chin. Bilans dotychczasowych doświadczeń, a przede wszystkim potencjał współpracy z Państwem Środka to najważniejsze wątki panelu, który jest jednym z ponad 30 propozycji tematycznych EFG.

Otwarci na świat, czyli polski biznes globalny

Obok Chin mowa będzie również o innych krajach i regionach świata, które mają największy potencjał rozwojowy dla polskiego biznesu. Podejmując temat ekspansji zagranicznej polskich firm, zaproszeni eksperci wskażą na praktyczne doświadczenia inwestorów już działających
w krajach rozwijających się oraz na znaczenie proinwestycyjnej polityki państwa.

Innowacje w przedsiębiorstwie – moda czy konieczność?

Termin „innowacje” stał się w ostatnich latach słowem-kluczem światowej gospodarki. Chętnie posługują się nim również rodzimi przedsiębiorcy. To dobry moment, by podsumować korzyści
z bycia innowacyjnym w polskim otoczeniu gospodarczym. Po co przedsiębiorstwom innowacje, w jakich formach je wprowadzać i jak finansować? Czy innowacyjność w biznesie może być
jego codziennością czy też wymaga raczej specjalnych zasobów i procedur? Na te pytania odpowiedzi poszukają uczestnicy kolejnego łódzkiego panelu tematycznego. Pojawią się także odniesienia do współpracy biznesu z jednostkami naukowymi i startupami.

Etyka w biznesie – konieczny element czy zbędny frazes?

Uczestnicy kolejnego panelu podczas spotkania przyjrzą się różnym aspektom etyki w biznesie. Realizacja biznesowych celów a relacje z kontrahentami i klientami, stosunek wobec konkurencji, wpływ na otoczenie społeczne i środowisko, zasady panujące w firmie i język reklamy – to tylko niektóre wątki, jakie podejmą w dyskusji. Nie zabraknie również przykładów błędów, jakie popełniają firmy i instytucje, podejmując działania kontrowersyjne, w imię własnych celów. Gościem specjalnym będzie profesor Andrzej Blikle. Więcej informacji
o tych i pozostałych panelach tematycznych, a także o uczestniczących w nich gościach specjalnych i mówcach, można znaleźć na stronie www.forum.lodzkie.pl.

Sesja inauguracyjna: Verheugen, Bochniarz, Pers

Na zaproszenie Marszałka Województwa Łódzkiego, Witolda Stępnia, gościem specjalnym sesji inauguracyjnej EFG będzie Europejski Komisarz ds. Rozszerzenia w latach 1999-2004, Komisarz ds. Przedsiębiorstw i Przemysłu w latach 2004-2010, Günter Verheugen. Wygłosi on odczyt
na temat integracji europejskiej w kontekście globalizacji. W spotkaniu wezmą udział również Prezydent Konfederacji Lewiatan dr Henryka Bochniarz, premier Włodzimierz Cimoszewicz
oraz Adam Pers, Dyrektor zarządzający ds. rynków finansowych mBanku. Sesja inauguracyjna EFG rozpocznie się 16 października o godzinie 16.00 w sali balowej hotelu Vienna House Andel’s Łódź.


Jubileuszowe X Europejskie Forum Gospodarcze – Łódzkie 2017 adresowane jest głównie do przedsiębiorców z regionu, reprezentujących różne branże, dla których może być ono okazją do nawiązania wartościowych kontaktów biznesowych oraz zdobycia ciekawych inspiracji.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Na stronie internetowej www.forum.lodzkie.pl trwa rejestracja uczestników. Korzystając z prostego formularza, można ułożyć własny plan Forum – dobrać panele tematyczne i wydarzenia specjalne zgodnie z własnymi zainteresowaniami.


Czytaj oryginalny artykuł
źródło: 2017-10-05

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. BiznesPolska Media Sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze wulgarne lub niezgodne z polskim prawem zostaną usunięte.
05-10-2017

Zobacz także

  • Łódź – Afryka – Azja. Od technologii po życie prywatne

    Tematy X Europejskiego Forum Gospodarczego – Łódzkie 2017 O tym, jak eksportować własne produkty i usługi do Azji i Afryki, jak wykorzystać w biznesie i zarządzaniu miastem technologie 5G, a także, jak zachować równowagę między pracą a życiem prywatnym będzie mowa podczas jubileuszowego X Europejskiego Forum Gospodarczego - Łódzkie 2017 w poniedziałek, 16 października 2017 roku. Bogaty program wieczornej sesji panelowej dopełni uroczysta gala „Mocni w Biznesie”. Na wydarzenie zaprasza organizator – Województwo Łódzkie.

  • W Focus w Bydgoszczy naładujesz auto elektryczne – pierwsza stacja szybkiego ładowania

    Samochody elektryczne to przyszłość motoryzacji – są ciche, mają niskie koszty eksploatacji, a przede wszystkim nie emitują spalin. Grupa Atrium, hołdując zasadom zrównoważonego rozwoju i wyznaczając trendy na rynku centrów handlowych, wprowadza do wybranych obiektów stacje z ładowarkami do aut elektrycznych. Jednym z pierwszych punktów jest stacja w Focus w Bydgoszczy. To jednocześnie pierwsza stacja w ramach tworzonej przez RAWICOM ogólnopolskiej sieci 50 stacji ładowania pojazdów elektrycznych.

BizPoland Magazine - our monthly magazine for Foreign Investors.

Copyright © 2016 BiznesPolska.pl