Inwestycje Zagraniczne w Polsce
26-07-2017

Przegląd prasy

Getback chce pozyskać 40 mln zł z publicznej emisji obligacji

Getback chce pozyskać w ramach czwartej serii publicznego programu emisji obligacji 40 mln zł - podała spółka w komunikacie prasowym.

Zapisy będą przyjmowane od 24 lipca do 4 sierpnia 2017 r. Obligacje będą 3,5-letnie, o wartości nominalnej 100 zł każda, z oprocentowaniem zmiennym ustalanym w oparciu o stawkę WIBOR 3M + 4,0 proc. marży w skali roku.

 

Przewidywany termin przydziału został wyznaczony na 8 sierpnia 2017 r.

 

Celem obligacji czwartej serii jest nabycie lub objęcie certyfikatów funduszy inwestycyjnych, nabycie portfeli wierzytelności przez fundusze inwestycyjne z grupy GetBack lub obsługę portfeli wierzytelności przez te fundusze. Spółka podała, że środki te posłużą również innym celom związanym z realizacją modelu biznesowego grupy polegającym na refinansowaniu zadłużenia.

 

9 marca 2017 r. Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny dotyczący programu publicznej emisji obligacji. W ramach programu spółka może zaoferować obligacje o wartości nominalnej do 300 mln zł, podzielone na serie obligacji.

 

Dotychczas w ramach publicznego programu obligacji spółka oferowała 3 serie obligacji, z których pozyskała łącznie 179,3 mln zł.


Czytaj oryginalny artykuł
źródło: 2017-07-26

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. BiznesPolska Media Sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze wulgarne lub niezgodne z polskim prawem zostaną usunięte.
26-07-2017

Zobacz takżeBiznes Polska Newsletter

Komentowane


    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /biznespolska.pl/www/szablony/przeglad.php on line 264

BizPoland Magazine - our monthly magazine for Foreign Investors.

Copyright © 2016 BiznesPolska.pl