Inwestycje Zagraniczne w Polsce
27-06-2017

Przegląd prasy

Akcjonariusze Qumaka zagłosowali za emisją do 13 mln akcji

Walne zgromadzenie Qumaka przegłosowało emisję do 13 mln akcji serii L z wyłączeniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy spółki - poinformowała spółka w uchwałach WZ.

Emisja akcji serii L będzie miała charakter subskrypcji prywatnej.

 

"Pierwszeństwo w obejmowaniu walorów będą mieli dotychczasowi akcjonariusze spółki zarejestrowani na WZ. Pozostałe ewentualnie akcje zarząd będzie mógł zaoferować wybranym inwestorom" - napisano w komunikacie.

 

Emisja zostanie przeprowadzona w pierwszej połowie lipca tego roku.

 

"Dokapitalizowanie spółki umożliwi znaczącą poprawę bilansu, zasili kapitał obrotowy i pozwoli na wdrożenie planów rozwojowych" – poinformował, cytowany w komunikacie, Wojciech Włodarczyk, p.o. prezesa Qumaka.

 

"Procesy związane z zapowiadaną wcześniej emisją obligacji zostały zawieszone. Zarząd będzie się w najbliższym czasie koncentrował na sprawnym i pomyślnym przeprowadzeniu emisji akcji" – dodał.

 

Walne zgromadzenie powołało jednocześnie w skład rady nadzorczej Wojciecha Wolnego, prezesa firmy Euvic, która 16 czerwca ujawniła się w akcjonariacie Qumak. (PAP Biznes)


Czytaj oryginalny artykuł
źródło: 2017-06-27

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. BiznesPolska Media Sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze wulgarne lub niezgodne z polskim prawem zostaną usunięte.
27-06-2017

Zobacz także

BizPoland Magazine - our monthly magazine for Foreign Investors.

Copyright © 2016 BiznesPolska.pl