Inwestycje Zagraniczne w Polsce
20-06-2017

Przegląd prasy

Uniserv-Piecbud nie zamierza wypłacać dywidendy w ciągu najbliższych 2 lat

W terminie najbliższych dwóch lat obrotowych zarząd spółki Uniserv-Piecbud zamierza wnioskować o niewypłacanie dywidendy - podano w prospekcie emisyjnym spółki.

"W terminie najbliższych dwóch lat obrotowych zarząd emitenta zamierza wnioskować o niewypłacanie dywidendy i o przeznaczenie środków finansowych na finansowanie bieżących i przyszłych projektów oraz zabezpieczenie płynności w celu realizowania rozwoju działalności i zwiększania wartości grupy kapitałowej" - napisano w prospekcie.

 

"W kolejnych latach obrotowych zarząd emitenta zamierza wnioskować o przeznaczenie na dywidendę części zysku netto emitenta po uwzględnieniu bieżących potrzeb inwestycyjnych i płynnościowych grupy kapitałowej emitenta służących realizacji rozwoju działalności i zwiększeniu wartości grupy kapitałowej emitenta, przy czym w przypadku dużej skali wymienionych wyżej potrzeb zarząd emitenta może wnioskować o niewypłacanie dywidendy w danym roku obrotowym" - dodano.

 

W poniedziałek Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny Uniserv-Piecbud, w związku z ofertą publiczną akcji serii C oraz zamiarem ubiegania się o dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym akcji serii A3, B, C oraz praw do akcji serii C.

 

Uniserv-Piecbud oczekuje, że wpływy netto z emisji nowych akcji wyniosą ok. 35 mln zł.

 

Pozyskane środki zostaną przeznaczone m.in. na rozwój działalności badawczo-rozwojowej. Jak podano, prace badawcze będą prowadzone w trzech obszarach: układów chłodzenia z zastosowaniem chłodni suchych, magazynowania energii cieplnej i produkcji materiałów budowlanych z popiołów.

 

Pozyskane od inwestorów środki trafią też na zakup sprzętu, kapitał obrotowy oraz akwizycje. Uniserv-Piecbud zakłada przejęcia spółek działających przede wszystkim na rynku przemysłowym, cementowym, energetycznym, oczyszczania spalin i spalania odpadów.

 

Budowa księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych zaplanowana jest na 29 czerwca. Zapisy na akcje będą przyjmowane od 30 czerwca do 7 lipca. Planowany termin przydziału i zakończenia oferty to 12 lipca.

 

Oferującym jest Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska.

 

Uniserv-Piecbud świadczy usługi w zakresie układów chłodzenia wody, kominów przemysłowych, silosów oraz pieców przemysłowych.(PAP Biznes)


Czytaj oryginalny artykuł
źródło: 2017-06-20

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. BiznesPolska Media Sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze wulgarne lub niezgodne z polskim prawem zostaną usunięte.
20-06-2017

Zobacz także

BizPoland Magazine - our monthly magazine for Foreign Investors.

Copyright © 2016 BiznesPolska.pl