Inwestycje Zagraniczne w Polsce
19-06-2017

Przegląd prasy

GetBack planuje z emisji nowych akcji pozyskać brutto ok. 400-500 mln zł

GetBack planuje z emisji do 20 mln nowych akcji serii E pozyskać brutto około 400-500 mln zł - poinformowała spółka w opublikowanym w poniedziałek prospekcie emisyjnym.

Spółka podała, że zarząd zamierza przeznaczyć wpływy z emisji nowych akcji na nabywanie portfeli wierzytelności na własny rachunek (tj. przez własne fundusze inwestycyjne zamknięte) zarówno w Polsce, jak i za granicą.

 

"(...) Z uwagi na niemożność określenia szczegółowych terminów możliwych transakcji nabycia nowych portfeli wierzytelności, zwłaszcza w przetargach, zamiarem Zarządu jest wykorzystanie wpływów z emisji Akcji Nowej Emisji na ten cel w ciągu 9-12 miesięcy od dnia otrzymania przez Spółkę środków z emisji Akcji Nowej Emisji" - napisano w prospekcie.

 

GetBack podał, że w przypadku pojawienia się w ciągu 9-12 miesięcy atrakcyjnych okazji nabycia podmiotów prowadzących działalność podobną lub komplementarną nie wyklucza przeznaczenia części wpływów z emisji akcji na przejęcia takich podmiotów.

 

Spółka poinformowała, że w przypadku braku możliwości wykorzystania środków z emisji akcji na powyższe cele zarząd może zdecydować o wykorzystaniu wpływów z emisji na zwiększenie kapitału obrotowego grupy i finansowanie operacyjne grupy. (PAP Biznes)


Czytaj oryginalny artykuł
źródło: 2017-06-19

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. BiznesPolska Media Sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze wulgarne lub niezgodne z polskim prawem zostaną usunięte.
19-06-2017

Zobacz także

BizPoland Magazine - our monthly magazine for Foreign Investors.

Copyright © 2016 BiznesPolska.pl