Inwestycje Zagraniczne w Polsce
01-06-2017

Przegląd prasy

Drugi etap Business Garden Warszawa gotowy na przyjęcie nowych najemców

Vastint Poland zakończył realizację drugiego etapu kompleksu biurowego Business Garden przy ul. Żwirki i Wigury w Warszawie. W ramach przedsięwzięcia oddano do użytku pięć budynków biurowych o powierzchni najmu 56 000 m2 wraz ze starannie zaprojektowanym ogrodem i elementami infrastruktury drogowej, usprawniającej dojazd do kompleksu.

Roger Andersson, Dyrektor Zarządzający, Vastint Poland komentuje: „To bardzo udany projekt i na pewno zostanie dobrze oceniony przez przyszłych użytkowników. Dużą wagę przywiązywaliśmy do tego, aby zapewnić jak najbardziej komfortowe warunki rozwoju firmom, które zdecydują się na rozszerzenie lub otwarcie swojej działalności w Business Garden. Nowoczesne wnętrza biurowe w otoczeniu zieleni, dogodny dostęp do komunikacji miejskiej oraz wyjątkowy dobór udogodnień dla pracowników to atuty przyciągające potencjalnych najemców. Pierwsi z nich wprowadzą się do nowo wybudowanych budynków już niebawem”.

Business Garden zlokalizowany jest przy jednej z głównych arterii miasta w bliskiej odległości od centrum Warszawy. Dostępny w najbliższym otoczeniu projektu system komunikacji miejskiej, obejmujący sieć kolejową oraz linie autobusowe, zapewnia stosunkowo szybki dostęp do lokalizacji w godzinach szczytu z dowolnej części miasta.

Wielofunkcyjny kompleks tworzy siedem kameralnych budynków biurowych o łącznej powierzchni 90 000 m2. Wyróżniającą cechą tego założenia projektowego jest nietuzinkowa architektura zabudowy oraz otwarty na otaczającą przestrzeń miasta ogród, w którym wśród zieleni usytuowano strefy wypoczynku i pracy z dostępem do Wi-Fi. Powierzchnia ogrodu wraz z powierzchnią biologicznie czynną zielonych dachów zajmuje aż 60% terenu kompleksu.

W procesie realizacji inwestycji zastosowano starannie dobrane materiały budowlane spełniające założenia zrównoważonego rozwoju oraz wdrożono systemy oszczędzania wody i energii oraz kontroli środowiska wewnętrznego. Projekt ubiega się o najwyższy poziom certyfikacji LEED.

W obrębie Business Garden funkcjonuje hotel na ponad 200 pokoi, centrum konferencyjne z 8 salami i restauracja. Niebawem, w nowej części kompleksu otwarta zostanie kantyna, sklep spożywczy, fitness club oraz szereg punków usługowych. Projekt jest objęty wdrożonym przez Vastint programem Hospitality, który oferuje bogaty kalendarz imprez bezpłatnych dla pracowników, a także zapewnia dobór i jakość świadczonych usług zgodnie z oczekiwaniami najemców.

Inwestorem i deweloperem kompleksu jest spółka Vastint Poland, autorem projektu jest pracownia architektoniczna JSK, wykonawcą była firma Hochtief Polska. Warszawski kompleks jest trzecim projektem realizowanym przez firmę Vastint pod marką Business Garden w Polsce. W styczniu tego roku ruszyła budowa drugiego etapu Business Garden Poznań, natomiast w maju br. otwarty został pierwszy etap Business Garden we Wrocławiu.


Czytaj oryginalny artykuł
źródło: 2017-06-01

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. BiznesPolska Media Sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze wulgarne lub niezgodne z polskim prawem zostaną usunięte.
01-06-2017

Zobacz także

 • FIDIASZ zainwestuje 200 mln zł w perspektywiczne startupy

  Krzysztof Domarecki – założyciel i twórca globalnego sukcesu Grupy Selena – uruchamia nowy FIZ. Zainaugurowany na kongresie Impact’17 FIDIASZ to fundusz inwestycyjny z budżetem 200 mln zł, którego celem jest transformacja polskich startupów w dojrzałe, międzynarodowe firmy. FIDIASZ jest pierwszym tego typu przedsięwzięciem, które zapewni początkującym przedsiębiorstwom kompleksowe wsparcie – od finansowania po całe know-how z zakresu rozwoju, logistyki, marketingu i sprzedaży, a nawet wejścia na zagraniczne rynki.

 • Krakowski obwarzanek atutem na targach ReDI

  Centra handlowe Atut oraz centrum wyprzedażowe Cracovia Outlet zaprezentują się podczas tegorocznych targów ReDI. Z najnowszymi projektami Spółki KG Group będzie można się zapoznać, odwiedzając stoisko BOIG nr A2 i taras nr 3. Goście częstowani będą obwarzankami nawiązującymi do krakowskich inwestycji firmy.

 • Warimpex sprzedał 8 hoteli; liczy, że transakcja zwiększy przychody w '17 o 25 mln euro

  Warimpex sfinalizował w środę sprzedaż ośmiu hoteli tajskiemu inwestorowi, firmie U City. Transakcja powinna mieć pozytywny wpływ na przychody Warimpeksu w roku 2017 r., zwiększając je o około 25 mln euro.

 • Polnord kupił działki w Gdańsku pod około 276 lokali

  Polnord kupił działki w Gdańsku, na których spółka może wybudować około 276 apartamentów wakacyjnych.Komentarz

 • Sylwester Biernacki odwołany ze stanowiska prezesa ATM

  Rada nadzorcza ATM odwołała w środę Sylwestra Biernackiego z funkcji prezesa spółki. Do pełnienia tej funkcji oddelegowano Piotra Sieluka, członka rady nadzorczej.

 • Polski startup FinAi® pozyskał 4,6 mln złotych w rundzie seed na stworzenie innowacyjnej platformy kredytowej

  Polski fintech FinAi®, który pracuje nad innowacyjną platformą kredytową pozyskał 4,6 mln złotych w rundzie seed. Inwestorem jest Fundusz Fidiasz, należący do Krzysztofa Domareckiego – założyciela Grupy Selena. Wysokość inwestycji w tym etapie finansowania sprawia, że jest to jedna z największych tego typu transakcji na polskim rynku.

 • Polska gospodarka na progu srebrnej rewolucji

  W Polsce podobnie jak i w całej Europie społeczeństwo się starzeje. W ciągu najbliższej dekady sytuacja demograficzna zmieni się diametralnie. W 2050 r. Polska stanie się jednym z krajów Europy o najbardziej zaawansowanym procesie starzenia się populacji. Wskaźnik starości wzrośnie w Polsce prawie dwukrotnie i wyniesie ponad 30%. To przesunie nas na 7. pozycję wśród krajów Unii Europejskiej o najstarszej strukturze wieku. W związku z tak wyraźnymi zmianami w demografii, niezbędne jest dostosowywanie całej gospodarki i ekonomii dla nowego profilu pacjenta i klienta - seniora.

 • Preferencje zakupowe Polaków; jakie produkty kupujemy w sieci a jakie w sklepach tradycyjnych?

  Zakupy online stały się w Polsce zjawiskiem powszechnym. W internecie kupujemy niemal wszystko: odzież, sprzęt AGD i RTV, kosmetyki a nawet meble i narzędzia do majsterkowania oraz prac ogrodniczych. Raport zachowań zakupowych konsumentów „Przyszłość zakupów. Najważniejsze trendy w retail dziś i w 2030 roku”, zdradza jakie kategorie produktów Polacy najchętniej kupują przez internet.

 • Trigon TFI ma ponad 5 proc. akcji Pagedu

  Fundusze inwestycyjne zarządzane przez Trigon TFI mają ponad 5 proc. akcji Pagedu - poinformowała spółka w komunikacie.

 • Celon Pharma zarejestrował lek Salmex w Kazachstanie

  Celon Pharma zarejestrował za pośrednictwem partnera biznesowego lek Salmex na rynku w Kazachstanie.Biznes Polska Newsletter

Komentowane


  Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /biznespolska.pl/www/szablony/przeglad.php on line 264

BizPoland Magazine - our monthly magazine for Foreign Investors.

Copyright © 2016 BiznesPolska.pl