Inwestycje Zagraniczne w Polsce
01-06-2017

Przegląd prasy

Polnord kupił działki w Gdańsku pod około 276 lokali

Polnord kupił działki w Gdańsku, na których spółka może wybudować około 276 apartamentów wakacyjnych - podał deweloper w komunikacie.

Podpisany akt notarialny obejmuje warunkową umowę nabycia prawa użytkowania wieczystego nieruchomości składającej się z dwóch działek o łącznej powierzchni 40,5 tys. m kw.

 

Warunkiem w umowie jest to, że Skarb Państwa reprezentowany przez Lasy Państwowe oraz Prezydent Miasta Gdańska nie skorzystają z prawa pierwokupu.

 

Polnord planuje w 2017 roku uruchomienie 11 inwestycji, które rozszerzą jej ofertę o blisko 1.450 lokali. (PAP Biznes)


Czytaj oryginalny artykuł
źródło: 2017-06-01

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. BiznesPolska Media Sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze wulgarne lub niezgodne z polskim prawem zostaną usunięte.
01-06-2017

Zobacz także

 • Drugi etap Business Garden Warszawa gotowy na przyjęcie nowych najemców

  Vastint Poland zakończył realizację drugiego etapu kompleksu biurowego Business Garden przy ul. Żwirki i Wigury w Warszawie. W ramach przedsięwzięcia oddano do użytku pięć budynków biurowych o powierzchni najmu 56 000 m2 wraz ze starannie zaprojektowanym ogrodem i elementami infrastruktury drogowej, usprawniającej dojazd do kompleksu.

 • FIDIASZ zainwestuje 200 mln zł w perspektywiczne startupy

  Krzysztof Domarecki – założyciel i twórca globalnego sukcesu Grupy Selena – uruchamia nowy FIZ. Zainaugurowany na kongresie Impact’17 FIDIASZ to fundusz inwestycyjny z budżetem 200 mln zł, którego celem jest transformacja polskich startupów w dojrzałe, międzynarodowe firmy. FIDIASZ jest pierwszym tego typu przedsięwzięciem, które zapewni początkującym przedsiębiorstwom kompleksowe wsparcie – od finansowania po całe know-how z zakresu rozwoju, logistyki, marketingu i sprzedaży, a nawet wejścia na zagraniczne rynki.

 • Krakowski obwarzanek atutem na targach ReDI

  Centra handlowe Atut oraz centrum wyprzedażowe Cracovia Outlet zaprezentują się podczas tegorocznych targów ReDI. Z najnowszymi projektami Spółki KG Group będzie można się zapoznać, odwiedzając stoisko BOIG nr A2 i taras nr 3. Goście częstowani będą obwarzankami nawiązującymi do krakowskich inwestycji firmy.

 • Warimpex sprzedał 8 hoteli; liczy, że transakcja zwiększy przychody w '17 o 25 mln euro

  Warimpex sfinalizował w środę sprzedaż ośmiu hoteli tajskiemu inwestorowi, firmie U City. Transakcja powinna mieć pozytywny wpływ na przychody Warimpeksu w roku 2017 r., zwiększając je o około 25 mln euro.

 • Sylwester Biernacki odwołany ze stanowiska prezesa ATM

  Rada nadzorcza ATM odwołała w środę Sylwestra Biernackiego z funkcji prezesa spółki. Do pełnienia tej funkcji oddelegowano Piotra Sieluka, członka rady nadzorczej.

 • Polski startup FinAi® pozyskał 4,6 mln złotych w rundzie seed na stworzenie innowacyjnej platformy kredytowej

  Polski fintech FinAi®, który pracuje nad innowacyjną platformą kredytową pozyskał 4,6 mln złotych w rundzie seed. Inwestorem jest Fundusz Fidiasz, należący do Krzysztofa Domareckiego – założyciela Grupy Selena. Wysokość inwestycji w tym etapie finansowania sprawia, że jest to jedna z największych tego typu transakcji na polskim rynku.

 • Polska gospodarka na progu srebrnej rewolucji

  W Polsce podobnie jak i w całej Europie społeczeństwo się starzeje. W ciągu najbliższej dekady sytuacja demograficzna zmieni się diametralnie. W 2050 r. Polska stanie się jednym z krajów Europy o najbardziej zaawansowanym procesie starzenia się populacji. Wskaźnik starości wzrośnie w Polsce prawie dwukrotnie i wyniesie ponad 30%. To przesunie nas na 7. pozycję wśród krajów Unii Europejskiej o najstarszej strukturze wieku. W związku z tak wyraźnymi zmianami w demografii, niezbędne jest dostosowywanie całej gospodarki i ekonomii dla nowego profilu pacjenta i klienta - seniora.

 • Preferencje zakupowe Polaków; jakie produkty kupujemy w sieci a jakie w sklepach tradycyjnych?

  Zakupy online stały się w Polsce zjawiskiem powszechnym. W internecie kupujemy niemal wszystko: odzież, sprzęt AGD i RTV, kosmetyki a nawet meble i narzędzia do majsterkowania oraz prac ogrodniczych. Raport zachowań zakupowych konsumentów „Przyszłość zakupów. Najważniejsze trendy w retail dziś i w 2030 roku”, zdradza jakie kategorie produktów Polacy najchętniej kupują przez internet.

 • Trigon TFI ma ponad 5 proc. akcji Pagedu

  Fundusze inwestycyjne zarządzane przez Trigon TFI mają ponad 5 proc. akcji Pagedu - poinformowała spółka w komunikacie.

 • Celon Pharma zarejestrował lek Salmex w Kazachstanie

  Celon Pharma zarejestrował za pośrednictwem partnera biznesowego lek Salmex na rynku w Kazachstanie.

BizPoland Magazine - our monthly magazine for Foreign Investors.

Copyright © 2016 BiznesPolska.pl