Inwestycje Zagraniczne w Polsce
31-05-2017

Przegląd prasy

Trans Polonia z emisji akcji serii I chce pozyskać netto ok. 58,5 mln zł

Trans Polonia oczekuje, że wpływy netto z emisji do 8,5 mln nowych akcji serii I wyniosą około 58,5 mln zł. Pozyskane środki trafić mają na inwestycje w tabor transportowy i częściowo na zwiększenie kapitału obrotowego - poinformowała spółka w prospekcie emisyjnym.

Spółka podała, że środki pozyskane z emisji zostaną przeznaczone na finansowanie programu inwestycyjnego w latach 2018-2020, który ma na celu zwiększenie skali prowadzonej działalności grupy poprzez powiększenie wykorzystywanej floty własnych ciągników i naczep-cystern.

 

Łączna wartość planowanych nakładów wynosi ok. 62 mln zł, z czego kwota 6,2 mln zł, w związku ze zwiększeniem skali działalności, zostanie przeznaczona na zwiększenie kapitału obrotowego grupy.

 

Proces budowy księgi popytu odbędzie się w dniach 13-22 czerwca. 22 czerwca ustalona ma być cena oraz ostateczna liczba oferowanych akcji. Przyjmowanie zapisów odbędzie się w dniach 23–27 czerwca.

 

Oferującym jest Trigon Dom Maklerski.(PAP Biznes)


Czytaj oryginalny artykuł
źródło: 2017-05-31

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. BiznesPolska Media Sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze wulgarne lub niezgodne z polskim prawem zostaną usunięte.
31-05-2017

Zobacz także

 • GLG Pharma zawarła umowę o współpracy z Trigon TFI

  GLG Pharma zawarła umowę o współpracy z Trigon TFI w zakresie dalszego rozwoju działalności emitenta.

 • ABC Data chce wypłacić zaliczkę na poczet dywidendy za '17

  Zarząd ABC Data rekomenduje warunkową wypłatę zaliczki na poczet dywidendy za 2017. Łączna kwota przeznaczona na wypłatę miałaby wynieść ponad 10 mln zł, tj. 0,08 zł na akcję, z zastrzeżeniem, że kwota zaliczki pomniejszona będzie o kwotę zaliczki przypadającej na akcje własne spółki.

 • Panattoni Europe rozpoczął budowę dla BSH – 79 tys. m kw. powstanie w Łodzi

  Panattoni Europe, lider rynku powierzchni przemysłowych, symbolicznie rozpoczął budowę wielkopowierzchniowego centrum logistycznego dla BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego. Obiekt o charakterze BTS (built-to-suit) liczący 79 tys. m kw. powstanie w Łodzi i będzie wyposażony we własną bocznicę kolejową. Wkopanie pierwszej łopaty odbyło się 30 maja br., a zakończenie budowy planowane jest na wiosnę 2018 roku.Biznes Polska Newsletter

Komentowane


  Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /biznespolska.pl/www/szablony/przeglad.php on line 264

BizPoland Magazine - our monthly magazine for Foreign Investors.

Copyright © 2016 BiznesPolska.pl