Inwestycje Zagraniczne w Polsce
31-05-2017

Przegląd prasy

Amika chce w poprawić w tym roku wyniki rekordowego roku 2016

Amika chce w tym roku poprawić wyniki rekordowego roku 2016. W I kwartale wyniki były porównywalne z wypracowanymi w analogicznym okresie zeszłego roku, nieznacznie niższe. Spółka negatywnie odczuła deprecjację funta i spadek napływu imigrantów do Niemiec, co zawsze tworzyło impuls popytowy.

"Naszym celem na cały rok 2017 jest poprawienie rezultatów rekordowego roku 2016. W samym I kw. 2017 r. w ujęciu rok do roku negatywnie odczuliśmy m.in. deprecjację funta oraz zmniejszenie napływu imigrantów do Niemiec, natomiast pozytywnie rozwinęła się sytuacja rynkowa w Rosji, co zrekompensowało m.in. zawirowania walutowe związane z Brexitem" - poinformował cytowany w komunikacie prasowym Wojciech Kocikowski, wiceprezes zarządu ds. finansowych.

 

"Utrzymaliśmy marżę EBITDA bliską 9 proc. pomimo wzrostu kosztów materiałów i energii – głównie stali – o 9 mln zł rok do roku" - dodał.

Amica podaje, że zysk netto pozostał pod wpływem przejściowo wyższej efektywnej stopy podatkowej.

 

"Pomimo zmniejszenia bieżącej części podatku dochodowego w ujęciu rok do roku o 1,2 mln zł wykazane całkowite obciążenie podatkowe – ze względu na wartość części odroczonej – przejściowo wzrosło rok do roku o ponad 2,1 mln zł, obciążając raportowany wynik netto" - napisała spółka.

 

Jak podano, celem Amiki na 2017 rok jest organiczny wzrost przychodów o 7-8 proc. rok do roku przy 7-8 proc. rentowności EBITDA i 13-14 proc. wskaźnika ROCE.

 

Pośrednim celem strategii HIT2023 jest osiągnięcie w roku 2018 przychodów rzędu 3,2 mld zł, a finalnie w roku 2023 – 5 mld zł. (PAP Biznes)


Czytaj oryginalny artykuł
źródło: 2017-05-31

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. BiznesPolska Media Sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze wulgarne lub niezgodne z polskim prawem zostaną usunięte.
31-05-2017

Zobacz takżeBiznes Polska Newsletter

Komentowane


    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /biznespolska.pl/www/szablony/przeglad.php on line 264

BizPoland Magazine - our monthly magazine for Foreign Investors.

Copyright © 2016 BiznesPolska.pl