Inwestycje Zagraniczne w Polsce
31-05-2017

Przegląd prasy

Wojas planuje mieć na koniec '17 184 sklepy

Wojas zakłada, że wzrost liczby placówek własnych w kraju ma zostać ograniczony i na koniec 2017 roku spółka planuje mieć łącznie 184 sklepy - poinfomorwał Wojas w komuniakcie.

"Strategia Grupy Wojas zakłada dalszy wzrost i powiększanie udziału rynkowego poprzez rozwój organiczny sieci sprzedaży, a także rozwijanie nowoczesnego kanału dystrybucji – sprzedaży internetowej. Wzrost liczby placówek własnych w kraju ma zostać ograniczony, natomiast Emitent skupi się na poprawie ich efektywności. Na koniec 2017 r. Emitent planuje mieć łącznie 184 sklepy" - napisano w raporcie.

 

Na koniec marca Wojas miał w Polsce 163 sklepy, a łącznie na wszystkich rynkach 183.

 

Spółka podała, że w I kwartale 2017 r. skonsolidowane przychody ze sprzedaży wyniosły 47,5 mln zł, co oznacza wzrost o 5 proc. rdr. Sprzedaż detaliczna zwiększyła się o 5,9 proc., sprzedaż hurtowa i pozostała nie uległa zmianie.

 

Strata netto w I kwartale wynosiła 1,64 mln zł.(PAP Biznes)


Czytaj oryginalny artykuł
źródło: 2017-05-31

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. BiznesPolska Media Sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze wulgarne lub niezgodne z polskim prawem zostaną usunięte.
31-05-2017

Zobacz także

 • Amika chce w poprawić w tym roku wyniki rekordowego roku 2016

  Amika chce w tym roku poprawić wyniki rekordowego roku 2016. W I kwartale wyniki były porównywalne z wypracowanymi w analogicznym okresie zeszłego roku, nieznacznie niższe. Spółka negatywnie odczuła deprecjację funta i spadek napływu imigrantów do Niemiec, co zawsze tworzyło impuls popytowy.

 • Jan Chadam zrezygnował ze stanowiska prezesa zarządu Polskie LNG

  Jan Chadam złożył rezygnację ze stanowiska prezesa zarządu Polskie LNG.

 • Raport „RegTech – akcelerator innowacji finansowej”

  Podczas konferencji Impact’17 4.0 Economy, która odbędzie się 31 maja w Krakowie, zaprezentowany zostanie raport „RegTech – akcelerator innowacji finansowej”. Nad rozwojem innowacji finansowej w Polsce, w tym RegTech, przy okrągłym stole debatować będą wysokiej rangi przedstawiciele administracji publicznej oraz reprezentanci sektora prywatnego.Biznes Polska Newsletter

Komentowane


  Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /biznespolska.pl/www/szablony/przeglad.php on line 264

BizPoland Magazine - our monthly magazine for Foreign Investors.

Copyright © 2016 BiznesPolska.pl