Inwestycje Zagraniczne w Polsce
30-05-2017

Przegląd prasy

BD otworzyło nową siedzibę Centrum Usług Wspólnych we Wrocławiu

BD (Becton, Dickinson and Company), globalny lider w sektorze technologii medycznych, otworzył 25 maja nową siedzibę Centrum Usług Wspólnych we Wrocławiu, gdzie zatrudnia ponad 350 pracowników.

BD jest jednym z największych na świecie przedsiębiorstw z sektora technologii medycznych, z rocznymi przychodami rzędu 12 miliardów dolarów. Zatrudnia ponad 50 tysięcy pracowników w 50 krajach. Firma oferuje innowacyjne rozwiązania, które wspierają badania medyczne i genomiczne, zwiększają jakość i szybkość diagnozowania chorób zakaźnych i nowotworów, usprawniają zarządzanie leczeniem, zapobiegają rozprzestrzenianiu się zakażeń, dostarczają sprzęt do przeprowadzania procedur chirurgicznych i interwencyjnych i ułatwiają leczenie cukrzycy. BD kontynuuje dynamiczny rozwój, którego jednym z kluczowych elementów będzie zakończenie zapowiedzianego w tym roku przejęcia C.R. Bard, lidera w produkcji technologii medycyny naczyniowej, urologii, onkologii i chirurgii specjalistycznej, komplementarnych do portfolio BD.

Europejskie Centrum Usług Wspólnych we Wrocławiu odpowiada za wsparcie BD na Starym Kontynencie w zakresie obsługi klienta, usług finansowych i zarządzania projektami. Dzięki działaniu wrocławskiego ośrodka, BD mogło poprawić wydajność operacyjną i rozwijać ofertę w Europie dla klientów zainteresowanych technologiami i usługami medycznymi spółki.

Roland Goette, Executive Vice President BD w regionie EMEA podczas uroczystego otwarcia biura powiedział: „inwestycja w Centrum Usług Wspólnych BD we Wrocławiu udowadnia, jak ważne miejsce zajmuje stolica Dolnego Śląska w naszej globalnej strukturze. Utalentowani pracownicy, dobra infrastruktura i możliwość współpracy z ośrodkami badawczymi i akademickimi są głównymi czynnikami, które przyczyniły się do utworzenia europejskiego ośrodka we Wrocławiu. Jego sukcesy mają odzwierciedlenie w nieustannym rozwoju placówki.”

W ciągu ostatnich pięciu lat (BD obecny jest we Wrocławiu od 2012 roku) liczba pracowników zatrudnionych w centrum wzrosła z 60 do ponad 350. Zlokalizowane w prestiżowym kompleksie Business Garden, nowo otwarte biuro o powierzchni 5600 metrów kwadratowych pozwoli na dalszy rozwój we Wrocławiu i zwiększanie zatrudnienia. BD wybiera na swoje biura nowoczesne obiekty umożliwiające tworzenie dla pracowników zdrowego środowiska pracy – będą mogli skorzystać m.in. z atrakcyjnych stref relaksu, czy sportowej sali do yogi.

Miejsce dla ludzi z pasją

Sudheer Kaavil Valappil, dyrektor Centrum Usług Wspólnych BD we Wrocławiu podkreśla: „BD przyciąga pracowników, którzy chcą swoim wkładem przyczyniać się do tworzenia zdrowszego świata. W naszej firmie robimy to stale, pracując nad innowacyjnymi i skutecznymi rozwiązaniami medycznymi. Nowe biuro we Wrocławiu pozwala naszemu zespołowi realizować wyjątkową misję w nowoczesnym i zdrowym środowisku pracy. Pracownicy doceniają możliwość pracy w ciekawej branży dla słusznej sprawy, przy jednoczesnej szansie na rozwój zawodowy oparty o indywidualne zainteresowania. Jest to jeden z wyjątkowych atutów wielofunkcyjnego centrum usług wspólnych BD. ”

Od przeszło 100 lat BD działa na rzecz poprawy zdrowia ludzi na wszystkich kontynentach. Firma współpracuje ze szpitalami, laboratoriami, jednostkami badawczymi i partnerami z sektora farmaceutycznego i biotechnologii, a także bezpośrednio z pacjentami.

BD rozwija się zarówno organicznie, jak i poprzez akwizycje. W 2015 r. Firma BD zakończyła największą fuzję w swojej historii, pozyskując CareFusion za 12 miliardów dolarów (USD), by umocnić pozycję lidera w dziedzinie zarządzania leczeniem i rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa pacjentów. W kwietniu BD ogłosiło zamiar pozyskania Bard za kwotę 24 mld USD, by stworzyć silny i zdywersyfikowany podmiot, z jeszcze lepszymi osiągnięciami klinicznymi i finansowymi.


Czytaj oryginalny artykuł
źródło: 2017-05-30

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. BiznesPolska Media Sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze wulgarne lub niezgodne z polskim prawem zostaną usunięte.
30-05-2017

Zobacz także

 • COMARCH WSPIERA IREKS NA NOWYCH RYNKACH

  Firma IREKS, działająca na rynku od ponad 160 lat w branży piekarniczo-cukierniczej w przeszło 90 krajach, zdecydowała się na rozwój współpracy z Comarch. Po sukcesie wdrożenia rozwiązania Comarch SFA Mobile Sales Force w Polsce w 2014, IREKS zacieśnia współpracę z Comarch i wdraża następne systemy informatyczne w kolejnych krajach.

 • Andrzej Jaworski zrezygnował z funkcji członka zarządu PZU

  Andrzej Jaworski złożył rezygnację z pełnienia funkcji członka zarządu PZU.

 • Echo Investment chce wprowadzić w '17 do sprzedaży 1.368 lokali

  Echo Investment zamierza w całym 2017 roku rozpocząć budowę i wprowadzić do sprzedaży 11 projektów z 1.368 lokalami na sprzedaż. Obecny bank ziemi Echo pozwala na realizację inwestycji do 2019 roku.

 • Getin Holding chce pozyskać z emisji prywatnej 30 mln zł na działalność na Ukrainie

  Getin Holding planuje podwyższyć kapitał zakładowy o kwotę 27,78 mln zł w drodze prywatnej emisji akcji serii C z wyłączeniem prawa poboru - wynika z projektów uchwał na WZ zaplanowane na 27 czerwca. Cena emisyjna akcji została ustalona na 1,08 zł, co oznacza, że spółka może pozyskać z emisji około 30 mln zł na działalność windykacyjną na Ukrainie.Komentarz

 • Motor Trade Insurance – co to takiego?

  Prowadzenie biznesu związanego ze sprzedażą bądź naprawą samochodów wiąże się z ryzykiem zniszczenia pojazdu podczas jazdy testowej lub w trakcie usuwania usterki. Motor Trade Insurance jest ubezpieczeniem, które chroni przed skutkami tego typu zdarzeń i gwarantuje wypłatę odszkodowania pokrzywdzonemu klientowi lub pokrycie strat związanych ze zniszczeniem auta przeznaczonego na sprzedaż.

 • DNB: TELEMEDYCYNA WRZUCA KOLEJNY BIEG

  Rynek usług telemedycznych rozwija się w zawrotnym tempie. Szacuje się, że w 2020 r. jego globalna wartość wyniesie 58 mld dolarów, co oznacza niemal 18 proc. wzrost w stosunku do 2015 r. Amerykańskie badania wskazują na realne korzyści ze stosowania technologii informatycznych i leczenia na odległość.

 • Przychody Newagu w I kw. '17 wzrosły rdr o 122 proc. do 165 mln zł

  Przychody Newagu w I kw. 2017 roku wzrosły rdr o 122 proc. do 165 mln zł. Zysk netto spółki wyniósł w tym okresie 9,9 mln zł wobec 15,3 mln zł straty w analogicznym okresie roku poprzedniego.

 • Zarząd PZU rekomenduje wypłatę dywidendy za '16 na poziomie 1,40 zł/akcję

  Zarząd PZU rekomenduje, aby z zysku za 2016 rok grupa wypłaciła w formie dywidendy łącznie 1,2 mld zł, czyli 1,40 zł na akcję.

 • KNF zatwierdziła prospekt emisyjny Trans Polonii

  Komisji Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny spółki Trans Polonia w związku z ofertą publiczną akcji serii I oraz zamiarem ubiegania się o dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym akcji serii G, H oraz I a także praw do akcji serii I.Biznes Polska Newsletter

Komentowane


  Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /biznespolska.pl/www/szablony/przeglad.php on line 264

BizPoland Magazine - our monthly magazine for Foreign Investors.

Copyright © 2016 BiznesPolska.pl