Inwestycje Zagraniczne w Polsce
29-05-2017

Przegląd prasy

Tomasz Waluś powołany na prezesa TXM

Rada nadzorcza TXM podjęła decyzję o odwołaniu dotychczasowego i powołaniu nowego Zarządu. Funkcję prezesa powierzono Tomaszowi Walusiowi. Do składu zarządu powołani zostali także Marcin Łużniak oraz Krzysztof Tomczyk.

Rada nadzorcza TXM w dniu 29 maja br. podjęła decyzję o odwołaniu dotychczasowego zarządu TXM w składzie Lech Przemieniecki (prezes), Robert Kwiecień (wiceprezes) oraz Krzysztof Tomczyk (wiceprezes). Rada nadzorcza na okres pięcioletniej kadencji powołała jedocześnie nowy zarząd.

Funkcję prezesa powierzono Tomaszowi Walusiowi. Tomasz Waluś ma 18-letnią praktykę w sektorze detalicznym. Posiada doskonałe przygotowanie z zakresu zarządzania sprzedażą i dużymi zespołami w organizacji. Swoją karierę zawodową zaczynał w PKN Orlen, a od 2001 roku związany był z Tesco Polska. Jako członek międzynarodowej Grupy Liderów Tesco realizował strategiczne projekty firmy m.in.: projekty inwestycyjne, optymalizujące wykorzystanie powierzchni handlowych, wdrażania marek własnych, restrukturyzacyjne, rozwoju kompetencji pracowników. W TXM odpowiadać będzie za koordynację prac zarządu i projektów strategicznych, sprzedaż w sklepach, rozwój sieci sklepów oraz HR. Tomasz Waluś funkcję prezesa obejmie od 1 października br. Do tego czasu obowiązki prezesa będzie pełnił Bogusz Kruszyński, przewodniczący RN TXM, czasowo oddelegowany do wykonywania tych czynności.

W skład zarządu na stanowisko wiceprezesa powołany został także Marcin Łużniak. Z grupą Redan związany jest od 2010 r. Początkowo pełnił funkcję kierownika zespołu finansowego, aby od 2011 r. objąć stanowisko dyrektora finansowego Redan SA. W ramach Grupy Redan w latach 2011 – 2015 pełnił funkcję dyrektora finansowego w TXM SA. W tym czasie zrealizował szereg projektów związanych z pozyskiwaniem finansowania jak i optymalizujących pracę działu finansowego. Nadzorował także działalność spółek zagranicznych. W TXM odpowiadać będzie za finanse, w tym kadry i płace, logistykę, IT oraz dział prawny.

Do zarządu na stanowisko wiceprezesa ponownie powołany został także Krzysztof Tomczyk, który funkcję wiceprezesa zarządu i dyrektora handlowego w TXM SA pełni od 2012 r. Obecnie odpowiadać będzie za zarządzanie ofertą, marketing i e-commerce.


Czytaj oryginalny artykuł
źródło: 2017-05-29

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. BiznesPolska Media Sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze wulgarne lub niezgodne z polskim prawem zostaną usunięte.
29-05-2017

Zobacz także

 • Zakupy inwestycyjne coraz popularniejsze

  Na rynku mieszkaniowym w Polsce przybywa lokali, które kupowane są za gotówkę i przeznaczane na wynajem. Co sprzyja takiej sytuacji? Czy silne przywiązanie Polaków do posiadania mieszkania na własność ma szansę się zmienić?

 • Pierwszy śląski outlet zaprezentuje się na targach ReDI

  Silesia Outlet, nowo powstający projekt inwestora 6B47 Poland zaprezentuje się na nadchodzących targach ReDI CEE Trade Fair for Retail Investment. Spotkanie z przedstawicielami obiektu, którego budowa ruszy jeszcze w tym roku będzie możliwe na stoisku BOIG z numerem A2 oraz na tarasie numer 3.

 • Dekada Grójec w rozbudowie

  Spółka Dekada SA powiększy swój obiekt w Grójcu. W centrum handlowym typu convenience przybędzie 3 tys. mkw. GLA, które zajmie m.in. nowy najemca – JYSK, oraz marka Martes Sport przenosząca się do lokalu o większej powierzchni niż dotychczas przez nią zajmowany.

 • Rekordowy rok dla Grupy B&B Hotels

  Silna, dzięki jasnej strategii wspieranej przez swoich akcjonariuszy, Grupa B&B Hotels osiągnęła w 2016 r. największy wzrost w sektorze hoteli ekonomicznych.

 • Fortbet podniósł cenę w wezwaniu na akcje Fortuna Entertainment Group do 18,68 zł

  Fortbet Holdings podniósł cenę w wezwaniu na 467.028 akcji spółki Fortuna Entertainment Group do 18,68 zł z 15,43 zł za papier.

 • Eksplozja insurtech wśród millenialsów dopiero nadejdzie?

  W obszarze ubezpieczeń millenialsi są przewidywalni jak ich rodzice. To duże zaskoczenie. Tak jak w przypadku pozostałych grup wiekowych, dla millenialsów najważniejsze kryteria wyboru ubezpieczenia to wysokość składki i zakres polisy. Przy obsłudze klienta najistotniejsza jest dla nich szybka i bezproblemowa wypłata odszkodowania. Innowacje i technologie oferowane przez ubezpieczycieli mogą więc być czynnikami, które pozytywnie zaskoczą konsumentów z pokolenia Y, zmieniając ich preferencje.

 • Stoisko z biżuterią Silver Land w Galerii Tęcza w Kaliszu

  W Galerii Tęcza w Kaliszu otworzyło się stoisko z biżuterią srebrną Silver Land. Wyspa zlokalizowana jest na parterze Galerii, przy wejściu od ulicy Nowy Rynek.

 • Handel po stress-testach

  Stress–testy polskiego handlu detalicznego i hurtowego przeprowadzone przez Bank DNB i firmę Deloitte pokazują, że w sytuacji ponownego kryzysu finansowego branże te odczułyby spadek dynamiki przychodów. Przy czym, o ile w przypadku handlu hurtowego byłby on mniej dotkliwy niż podczas kryzysu lat 2008 – 2009, to handel detaliczny ucierpiałby mocniej.

 • Grupa Selena: 220 mln zł przychodu w Q1 2017 – rekordowy wzrost o 41,4% r/r

  W pierwszym kwartale 2017 roku Grupa Selena osiągnęła przychody ze sprzedaży w wysokości 220 mln zł. W porównaniu z analogicznym okresem w 2016 r. wzrosły one o 41,4%. Zysk netto Grupy w analizowanym okresie wyniósł -8,5 mln zł. Na wynik ten – zgodny z przewidywaniami spółki – wpłynęła głównie sezonowość handlu chemią budowlaną. Równolegle Grupa Selena osiągnęła najwyższe od 5 lat wartości EBIT oraz EBITDA. W nadchodzących miesiącach spółka planuje skoncentrować się na dalszej optymalizacji operacyjnej oraz integracji firmy Uniflex S.p.A. w strukturach Grupy – Selena nabyła w marcu 64% akcji w kapitale zakładowym włoskiej spółki.

 • Soho Development chce skupić akcje własne za maks. 250 mln zł

  Akcjonariusze Soho Development zdecydują o przeznaczeniu do 250 mln zł na skup akcji własnych.

 • 48 nowych prezesów w Adecco. Na miesiąc

  Po przeanalizowaniu ponad 120 tys. aplikacji grupa Adecco wyłoniła 48 młodych ludzi, którzy na miesiąc zasiądą w fotelu prezesa Adecco w swoim kraju. Polskim zwycięzcą jest Mateusz Lebiedziński, student Akademii Leona Koźmińskiego.Biznes Polska Newsletter

Komentowane


  Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /biznespolska.pl/www/szablony/przeglad.php on line 264

BizPoland Magazine - our monthly magazine for Foreign Investors.

Copyright © 2016 BiznesPolska.pl