Inwestycje Zagraniczne w Polsce
25-05-2017

Przegląd prasy

Soho Development chce sprzedać część aktywów, a za pozyskane środki skupić akcje

Soho Development chce skoncentrować się na poszukiwaniu nabywców na najbardziej atrakcyjne aktywa nieruchomościowe - podała spółka w komunikacie. Za pozyskane w ten sposób środki Soho zamierza przeprowadzić programy skupu akcji własnych.

"Zarząd zamierza skoncentrować działalność spółki na poszukiwaniu nabywców dla poszczególnych wybranych aktywów nieruchomościowych charakteryzujących się największą atrakcyjnością dla potencjalnych inwestorów. (...) W ocenie zarządu, obecna koniunktura na rynku mieszkaniowym sprzyja przeprowadzeniu tego typu transakcji, zaś spółka dysponuje pulą odpowiednio przygotowanych projektów" - napisano w komunikacie.

 

"Zarząd zakłada, iż większość środków pozyskiwanych przez spółkę z tytułu zbycia poszczególnych składników majątkowych będzie mogła podlegać dystrybucji w drodze programów skupu akcji własnych skierowanych do wszystkich akcjonariuszy na jednakowych warunkach, z zapewnieniem równego ich dostępu do realizacji prawa sprzedaży akcji, w formie zbliżonej do programu przeprowadzonego przez spółkę na przełomie marca i kwietnia bieżącego roku" - dodano.

 

Na przełomie marca i kwietnia 2017 r. Soho skupiło 7,6 mln akcji własnych za 23 mln zł.

 

"Celem zarządu jest niezwłoczne zwołanie Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy spółki w celu udzielenia zarządowi upoważnienia do przeprowadzenia programów skupu akcji umożliwiających realizację powyższych założeń oraz wprowadzenia programu motywacyjnego dla kluczowego personelu spółki, który to program będzie wspierał wykonanie przyjętej strategii spółki" - napisano.

 

"Tym samym dotychczas rozważane opcje strategiczne związane z pozyskaniem znaczącego inwestora dla spółki, nie będą dla spółki priorytetowe" - dodano.

 

W lipcu 2016 r. Soho rozpoczęło przegląd opcji strategicznych, w tym możliwość pozyskania inwestora lub połączenia z inną spółką.

 

Pod koniec marca 2017 r. ogłoszono, że kupnem 33 proc. akcji Soho jest zainteresowana spółka z grupy Marvipol. Ostatecznie, 19 kwietnia negocjacje między akcjonariuszami Soho a potencjalnym nabywcą zakończyły się bez porozumienia. (PAP Biznes)


Czytaj oryginalny artykuł
źródło: 2017-05-25

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. BiznesPolska Media Sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze wulgarne lub niezgodne z polskim prawem zostaną usunięte.
25-05-2017

Zobacz takżeBiznes Polska Newsletter

Komentowane


    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /biznespolska.pl/www/szablony/przeglad.php on line 264

BizPoland Magazine - our monthly magazine for Foreign Investors.

Copyright © 2016 BiznesPolska.pl