Inwestycje Zagraniczne w Polsce
25-05-2017

Przegląd prasy

Wygrana w CV. Adecco zatrudni wolontariuszy na nadchodzący turniej EUROVOLLEY POLAND 2017

Grupa Adecco będzie odpowiedzialna za zrekrutowanie i przeszkolenie 70 wolontariuszy w każdym mieście-gospodarzu nadchodzącego turnieju EUROVOLLEY POLAND 2017, Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2017.

Do zadań wolontariuszy będzie należało wspieranie organizacji mistrzostw na każdym etapie i w każdej sferze – komentuje Anna Wicha, dyrektor generalna Adecco Poland – Nasza rola będzie polegała na pozyskaniu pracowników zarówno do obsługi meczów, jak i do biura prasowego czy biura marketingu. To wspaniałe doświadczenie, zarówno pod względem zawodowym, jak i po prostu jako przygoda przy współtworzeniu dużego projektu.

Poszukiwani są ludzie w wieku co najmniej 18 lat, którzy mieszkają nie dalej niż 30 kilometrów od miasta-organizatora i mają czas, by zaangażować się w organizację we wskazanym terminie. Docelowo zatrudnionych ma zostać po 70 osób w każdym z miast-organizatorów.

Wyjątkowe doświadczenie

Choć bezrobocie w Polsce pozostaje na rekordowo niskim poziomie 7,7 proc.1, to wciąż problemem w naszym kraju jest brak zatrudnienia wśród ludzi przed 25 rokiem życia. W tej grupie bez pracy pozostaje 18 proc. ludzi.

Jako Adecco doskonale zdajemy sobie sprawę, jak dużym wyzwaniem dla młodych ludzi jest zdobycie pierwszych szlifów zawodowych. Nikt ich nie chce zatrudniać, bo nie mają doświadczenia, a nie mają doświadczenia, bo nikt ich nie chce zatrudnić. Ta pętla zaciska się na szyi młodego pokolenia – wskazuje Anna Wicha – Dlatego podejmujemy wiele inicjatyw, których celem jest pomoc im w pierwszych krokach na rynku pracy.

Z tego względu proces rekrutacyjny dla wolontariuszy zostanie przeprowadzony przy zachowaniu najwyższych standardów znanych z rekrutacji na stanowiska kierownicze. Kandydaci będą mieli okazję uczestniczyć w realnych rozmowach kwalifikacyjnych, testach kompetencji i języka oraz Assessment Center.

Wolontariusze to w przeważającej większości ludzie młodzi, jeszcze przed pierwszymi doświadczeniami zawodowymi. Dzięki tak zorganizowanej rekrutacji nabędą wiedzę, która przyda im się podczas zdobywania pierwszej płatnej pracy. Będą wiedzieli jak się zachować oraz czego spodziewać – uważa Anna Wicha.

Mocny punkt w CV

Jednocześnie udział w organizacji wydarzenia o takiej skali jest mocnym punktem w CV, cenionym przez pracodawców.

Co więcej, wszyscy kandydaci, jeśli wyrażą na to zgodę, mogą później otrzymywać od nas oferty pracy pasujące do ich profilu – mówi Anna Wicha – Oznacza to, że udział w wolontariacie może w przyszłości zaowocować otrzymaniem od nas propozycji płatnej pracy.

Wolontariusze otrzymają również szkolenie z udzielania pierwszej pomocy.

Zaangażowanie w wolontariat to doskonała okazja dla młodych ludzi, aby dzięki zorganizowanemu przez nas procesowi rekrutacyjnemu, rozeznać swoje mocne i słabe strony – uważa Anna Wicha – Tym samym z czysto sportowych emocji może wyniknąć świetny start do udanej kariery – podsumowuje ekspertka.


Czytaj oryginalny artykuł
źródło: 2017-05-25

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. BiznesPolska Media Sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze wulgarne lub niezgodne z polskim prawem zostaną usunięte.
25-05-2017

Zobacz takżeBiznes Polska Newsletter

Komentowane


    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /biznespolska.pl/www/szablony/przeglad.php on line 264

BizPoland Magazine - our monthly magazine for Foreign Investors.

Copyright © 2016 BiznesPolska.pl