Inwestycje Zagraniczne w Polsce
23-05-2017

Przegląd prasy

Dekpol potroił wynik netto

Dekpol opublikował raport finansowy za pierwszy kwartał 2017 r., zgodnie z którym skonsolidowane przychody wyniosły 75 mln zł. Grupa wypracowała w tym okresie 4,4 mln zł zysku netto, czyli ponad trzykrotnie więcej niż w tym samym okresie poprzedniego roku. Zarząd Dekpol podtrzymuje realizację tegorocznej prognozy finansowej.

Grupa Dekpol w pierwszym kwartale 2017 r. osiągnęła skonsolidowane przychody ze sprzedaży w wysokości 75 mln zł, czyli o 42% więcej w porównaniu to tego samego okresu przed rokiem. Od stycznia do marca br. Grupa wypracowała 4,4 mln zł zysku netto, co oznacza poprawę o ok. 332% względem analogicznego okresu poprzedniego roku. Wartość kapitałów własnych w ciągu pierwszych trzech miesięcy br. wzrosła o ponad 3% do 143,4 mln zł na koniec marca br.

Grupa w minionym okresie koncentrowała się na działalności analogicznej jak w poprzednim roku, tj. zajmowała się: generalnym wykonawstwem, działalnością deweloperską, produkcją osprzętu (łyżek) do maszyn budowlanych oraz produkcją i montażem konstrukcji stalowych.

„Wyniki osiągnięte w pierwszych trzech miesiącach tego roku oceniamy pozytywnie. Potwierdzają one, że Grupa jest w trendzie wzrostowym i ma duży potencjał do dalszej poprawy. Duże nadzieje wiążemy m.in. z rozwojem segmentu stalowego. Produkcja łyżek i osprzętu do maszyn budowlanych zaczyna bowiem wchodzić na właściwe tory i naszym zdaniem będzie jednym z głównych motorów dalszego wzrostu. Bardzo dobrze oceniamy również rozwój segmentu deweloperskiego, gdzie notujemy wysokie dynamiki sprzedaży mieszkań. Nasza oferta jest systematycznie poszerzana także poprzez realizację prestiżowych inwestycji. Z kolei w zakresie generalnego wykonawstwa będziemy nadal koncentrować się na pozyskaniu rentownych kontraktów. Uwzględniając poziom osiągniętych przychodów nie widzimy zagrożenia w realizacji prognozy zakładającej uzyskanie w całym 2017 r. obrotów na poziomie 500 mln zł” – podkreślił Mariusz Tuchlin, Prezes Zarządu Dekpol S.A.

W ramach segmentu generalnego wykonawstwa Grupa na koniec I kwartału 2017 r. realizowała kontrakty o łącznej umownej wartość ponad 275 mln zł netto. Do realizacji pozostawały projekty o łącznej wartości ponad 190 mln zł netto.

Szczególnie wysoką dynamikę rozwoju Dekpol osiągnął w zakresie działalności deweloperskiej. Na podstawie umów deweloperskich oraz przedwstępnych w ciągu pierwszych trzech miesięcy br. sprzedanych zostało 229 mieszkań, czyli o blisko 57% więcej niż rok wcześniej kiedy zakontraktowano 146 lokali. Dla porównania w całym 2016 r. sprzedaż mieszkań była na poziomie 537 lokali. W przychodach segmentu deweloperskiego w pierwszych trzech miesiącach br. rozpoznana została sprzedaż 48 lokali, w porównaniu do 176 lokali rozpoznanych w wynikach za cały 2016 r. Według stanu na koniec marca br. w ofercie sprzedażowej pozostawało 391 lokali.

Z kolei sprzedaż segmentu stalowego opiera się na współpracy z klientami długofalowymi, którzy zapewniają ok. 85% przychodów segmentu. Pozostałe obroty generowane są przez klientów dla których realizowane są pojedyncze kontrakty. W związku ze znaczącym wzrostem zamówień podjęta została decyzja o dalszej rozbudowie zakładu produkcyjnego jak również powiększenie parku maszynowego. Dekpol podejmuje działania w celu zwiększenia portfolio klientów oraz zajęcia wiodącej pozycji w produkcji osprzętów na rynku europejskim.


Czytaj oryginalny artykuł
źródło: 2017-05-23

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. BiznesPolska Media Sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze wulgarne lub niezgodne z polskim prawem zostaną usunięte.
23-05-2017

Zobacz także

 • Hotel Number One wysoko oceniany przez Gości

  Hotel Number One na Wyspie Spichrzów w Gdańsku świętuje pierwsze sukcesy. Otwarty na początku kwietnia obiekt cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem klientów. W minioną majówkę hotel odnotował 100% obłożenia, a średnia ocen Gości na serwisie Booking.com wynosi 9.2/10. Inwestycję Dekpol SA, obecnie zarządzaną przez City Apart Management, równie wysoko oceniają użytkownicy serwisów Facebook.com oraz TripAdvisor.com.

 • 350 na godzinę – czyli zatrważająca liczba nowych złośliwych aplikacji na Androida

  Około 72% użytkowników smartphone’ów na całym świecie korzysta z urządzeń z systemem operacyjnym Android. W pierwszym kwartale 2017 roku specjaliści od bezpieczeństwa G DATA odkryli ponad 750 000 złośliwych aplikacji dla popularnego systemu operacyjnego firmy Google. Liczby pokazują rosnącą skalę zagrożenia. Kwestie bezpieczeństwa dotyczą w szczególności urządzeń pochodzących od zewnętrznych dostawców. Aktualizacje pojawiają się z opóźnieniem albo wcale.

 • Zarząd Energi za wypłatą 0,19 zł dywidendy na akcję

  Zarząd Energi zarekomenduje przeznaczenie na dywidendę z zysku za 2016 rok 78,7 mln zł, co daje 0,19 zł na akcję.

 • W wezwaniu na Uniwheels złożono zapisy na ponad 75 proc. akcji, warunek spełniony

  W wezwaniu na akcje Uniwheels złożono zapisy na ponad 75 proc. akcji, co oznacza spełnienie się warunku kupna akcji przez wzywającego.

 • Akademia Rozwoju PEKAES, czyli pracownik w centrum uwagi

  Rozwój kompetencji zawodowych to dziś jeden z ważniejszych czynników wpływających na zadowolenie z wykonywanej pracy. Jak wynika z badań prowadzonych wśród pracowników polskich firm, wielu z nich uważa, że mają za mało możliwości podnoszenia swoich kwalifikacji. W odpowiedzi na te potrzeby PEKAES, czołowy operator logistyczny, stworzył Akademię Rozwoju PEKAES, kompleksowy program szkoleń i aktywności adresowany do wszystkich pracowników firmy.

 • Mokotowski KLIWER z kompletem najemców

  Budynek biurowy Kliwer w Warszawie zakończył ostatni okres nowymi transakcjami najmu na prawie 1,4 tys. mkw. Tym samym budynek jest w pełni wynajęty. Za wynajem budynku odpowiada agencja doradcza Imovera (Grupa Vielkopolska).

 • Toya chce skupić do 4,99 mln akcji własnych za 5,9-7,3 zł za papier

  Zarząd Toya chce rozpocząć skup do 4,99 mln akcji własnych spółki - podała Toya w komunikacie. Minimalna cena nabycia wyniesie 5,9 zł, a maksymalna 7,3 zł za akcję.

 • Aplitt ma zgodę rady nadzorczej na kupno Monetii

  Rada nadzorcza gdańskiej spółki Aplitt wyraziła zgodę na nabycie przez tę firmę 100 proc. udziałów w Certis Investments, który jest jedynym właścicielem sieci agencji płatniczych Monetia.Biznes Polska Newsletter

Komentowane


  Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /biznespolska.pl/www/szablony/przeglad.php on line 264

BizPoland Magazine - our monthly magazine for Foreign Investors.

Copyright © 2016 BiznesPolska.pl