Inwestycje Zagraniczne w Polsce
22-05-2017

Przegląd prasy

Sztuka w miejscu pracy - światowe trendy na polskim rynku nieruchomości biurowych

Firmy szukają nowych sposobów, by przyciągnąć do siebie najlepszych pracowników, a jednocześnie uatrakcyjnić miejsce pracy i wspierać kreatywne myślenie. Dzieła sztuki to coraz częstszy widok w biurowcach. Wybitne obrazy nie tylko relaksują i wprawiają w dobry nastrój, ale też inspirują i pobudzają kreatywność. Kompleks Bobrowiecka to przykład unikalnej koncepcji biur, w których na trwałe zagościła sztuka, tworząc unikalny klimat wnętrz.

 

Sztuka wybitnych twórców stanowi unikalną wizytówkę firmy i zarazem dodaje prestiżu. Nie tylko buduje wizerunek w oczach klientów i pracowników, ale także wpływa pozytywnie na jakość i efektywność pracy. Według badań Amerykańskiego Komitetu Biznesu na rzecz Sztuki (BCA) oraz Międzynarodowego Stowarzyszenia Profesjonalnych Doradców ds. Sztuki (IAPAA) 78% badanych stwierdza, że sztuka w pracy pomaga m.in. w obniżyć poziom stresu. 64% respondentów uważa, że zwiększa ich kreatywność, a 77%, że zachęca do wyrażania własnej opinii. Z kolei badania przeprowadzone przez Szkołę Psychologii Uniwersytetu Exeter w Wielkiej Brytanii dowiodły, że efektywność osób pracujący w przestrzeniach,
w których eksponowane są dzieła sztuki wzrasta aż o 17%.

Bobrowiecka 6 to pierwszy w Polsce biurowiec, który na co dzień jest nie tylko siedzibą korporacji, ale i miejscem promocji sztuki. W ramach projektu Spectra Art Space realizowanego we współpracy z Fundacją Rodziny Staraków we wnętrzach Bobrowieckiej 6 prezentowana jest twórczość najwybitniejszych twórców polskiej sztuki współczesnej, w tym m.in. Magdaleny Abakanowicz, Wojciecha Fangora, Stefana Gierowskiego, Władysława Hasiora, Tadeusza Kantora, Romana Opałki, Teresy Pągowskiej, Wilhelma Sasnala, Leona Tarasewicza i Ryszarda Winiarskiego. To niezwykła inicjatywa wzorowana na najlepszych światowych praktykach jak
np. Bloomberg Space w Londynie, Deutsche Bank+Guggenheim w Berlinie, czy Generali Foundation w Wiedniu, która
w naturalny sposób uzupełnia działalność publicznych instytucji kulturalnych zamieniając wnętrza biur w niezwykłą galerię sztuki. Już w drugiej połowie br. w budynku biurowym Bobrowiecka 8 ruszy bliźniaczy projekt - New Spectra Art Space. Założeniem inwestycji Bobrowiecka 8 jest, że zaplanowane w tym miejscu działania artystyczne, nie ograniczą się jedynie do wnętrz biurowca. Planowane jest rozszerzenie działań artystycznych na zewnątrz, co zostało już zapoczątkowane projektem muralu przed nowo powstającym budynkiem Bobrowiecka 8. Głównym miejscem wydarzeń będzie zaprojektowany w atrium budynku Ogród Sztuki, przestrzeń prezentacji dzieł młodych polskich twórców.

„Biznes szuka miejsca, które wpisze się w jego wizerunek, będzie współgrać z kulturą danej organizacji. Nasza sztuka wspiera kulturę najemcy. Z doświadczenia wiemy, że obecność dzieł sztuki w miejscu pracy doceniają pracownicy najemców Bobrowieckiej 6. Kultura nadaje miejscu nowe znaczenie, wpływa emocjonalnie na pracownika, który dzięki atmosferze i otoczeniu budynku ma lepsze samopoczucie i korzystniej funkcjonuje w miejscu pracy, rozwija kreatywne myślenie” – powiedział Dariusz Sokołowski, Prezes Zarządu Spectra Development.

Poza obecną w biurze sztuką, pozytywny wpływ na jakość pracy ma także aranżacja przestrzeni biurowej. Budynek Bobrowiecka 8 zapewnia elastyczność w podziale przestrzeni biurowej, dzięki czemu odpowiada na wysokie wymagania potencjalnych najemców. Inwestycje biurowe Spectra Development – istniejąca Bobrowiecka 6 i powstająca Bobrowiecka 8, charakteryzuje wachlarz usług dopasowanych do potrzeb najemców. Wszystkie udogodnienia, jak m.in.. centrum konferencyjne, restauracja, fitness w jednym miejscu łączy możliwość obcowania ze sztuką.

W ramach Kompleksu Bobrowiecka, w całości zaprojektowanego przez renomowaną pracownię JEMS Architekci Sp. z o.o, powstaje także apartamentowiec Bobrowiecka 10.


Czytaj oryginalny artykuł
źródło: 2017-05-22

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. BiznesPolska Media Sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze wulgarne lub niezgodne z polskim prawem zostaną usunięte.
22-05-2017

Zobacz także

 • 4 trendy i technologie, które zmienią przemysł

  Technologie i trendy to główne tematy, które przyświecały targom Hannover Messe, których partnerem w tym roku była Polska. Tylko kilka z nich będzie mieć szczególny wpływ na zrewolucjonizowanie produkcji, a w konsekwencji całej gospodarki – komentuje Jacek Łukaszewski, Prezes Clastra Polska, Słowacja, Czechy w Schneider Electric.

 • Moody's: Polska atrakcyjna do inwestowania

  Polska ciągle jest atrakcyjnym miejscem dla inwestorów - oceniła w opublikowanym raporcie agencja ratingowa Moody's. W długim terminie, perspektywy dla wzrostu gospodarczego w Polsce zależą od podwyższenia wydajności pracy - uważa agencja

 • Work Service miał w I kw. 12,39 mln zł zysku netto, wzrost o 192 proc. rdr

  Work Service odnotował w I kwartale 2017 r. zysk netto w wysokości 12,39 mln zł, co oznacza wzrost o 192 proc. rdr. Zysk EBIT wyniósł 25,2 mln zł, co oznacza, wykonanie całorocznego planu w 29 proc. W poniedziałek o godz. 9:20 akcje Work Service rosną o 6,49 proc. do 9,03 zł.

 • MFO planuje do 2020 r. zwiększyć łączne moce produkcyjne o 58 proc.

  MFO w strategii na lata 2017–2020 zakłada, że jego łączne moce produkcyjne wzrosną o 58 proc. w porównaniu do 2016 roku, a nakłady inwestycyjne wyniosą 38,5 mln zł.

 • NWZ Qumaka zgodziło się na emisję obligacji o wartości do 30 mln zł

  Piątkowe NWZ Qumaka wyraziło zgodę na emisję obligacji o łącznej wartości nominalnej nie wyższej niż 30 mln zł.

 • Gemini Holding najefektywniejszą firmą w Małopolsce

  W konkursie Efektywna Firma 2016 organizowanym przez Instytut Europejskiego Biznesu, firma Gemini Holding zajęła pierwsze miejsce w województwie małopolskim, osiągając 464,7 procentowy stosunek zysku netto do przychodów, wyprzedzając tym samym ponad 1 700 innych wyróżnionych przedsiębiorstw z regionu.Biznes Polska Newsletter

Komentowane


  Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /biznespolska.pl/www/szablony/przeglad.php on line 264

BizPoland Magazine - our monthly magazine for Foreign Investors.

Copyright © 2016 BiznesPolska.pl