Inwestycje Zagraniczne w Polsce
19-05-2017

Przegląd prasy

XTB wycofuje się z Turcji; odpis aktualizujący w sprawozdaniu grupy sięgnie 5,6 mln zł

X-Trade Brokers podjęło decyzję o wycofaniu się z rynku tureckiego - podała spółka w komunikacie. Grupa dokona w związku z tym w sprawozdaniu skonsolidowanym odpisu o wartości ok. 5,6 mln zł.

"W związku z zakończeniem w dniu 18 maja 2017 roku szczegółowych analiz dotyczących wpływu zmian regulacyjnych w zakresie działalności usług inwestycyjnych, działalności inwestycyjnej oraz usług dodatkowych na działalność prowadzoną przez XTB na rynku tureckim, w tym samym dniu spółka podjęła decyzję o wycofaniu się XTB z działalności na tym rynku" - napisano w komunikacie.

 

"W związku z powyższym w najbliższym czasie Emitent podejmie niezbędne działania zmierzające do wygaszania działalności i likwidacji jednostki zależnej działającej na rynku tureckim tj. X Trade Brokers Menkul Degerler" - dodał.

 

Z przeprowadzonej przez spółkę analizy wynika, że wprowadzone przez turecki organ regulacyjny tj. Capital Markets Board of Turkey ograniczeń, oraz w szczególności natychmiastowy tryb wejścia nowych regulacji w życie, przyczyniły się do znacznego spadku liczby klientów i w konsekwencji do istotnego ograniczenia działalności Grupy XTB w Turcji.

 

W raporcie skonsolidowanym spółka zamierza utworzyć odpis aktualizacyjny wartość wyodrębnionego składnika wartości niematerialnych w postaci licencji na działalność maklerską na rynku tureckim w wysokości ok. 5,6 mln zł.

 

Z kolei w raporcie jednostkowym prawdopodobny jest odpis aktualizujący wartość posiadanych przez XTB udziałów w tureckiej spółce zależnej, który wyniesie ok. 9,7 mln zł. (PAP Biznes)


Czytaj oryginalny artykuł
źródło: 2017-05-19

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. BiznesPolska Media Sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze wulgarne lub niezgodne z polskim prawem zostaną usunięte.
19-05-2017

Zobacz takżeBiznes Polska Newsletter

Komentowane


    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /biznespolska.pl/www/szablony/przeglad.php on line 264

BizPoland Magazine - our monthly magazine for Foreign Investors.

Copyright © 2016 BiznesPolska.pl