Inwestycje Zagraniczne w Polsce
16-05-2017

Przegląd prasy

OBC Funbus – autobus Olivia Business Centre

Gdańskie Olivia Business Centre to jeden z najciekawszych i najbardziej przyjaznych rezydentom kompleksów biurowych w Polsce. OBC systematycznie wprowadza rozwiązania odpowiadające potrzebom pracowników zlokalizowanych w nim firm. Z początkiem maja uruchomiło testowo nową usługę komunikacyjną – dedykowany shuttle bus, który ma stać się wygodną alternatywą dla przejazdów samochodowych.

Przyjedźmy razem OBC Funbus

Olivia BuCentre celuje w usługi i projekty dedykowane dobrostanowi pracowników centrum.
W maju ruszył, testowo, autobus Olivii. Funbus OBC kursuje od poniedziałku do piątku na trasie Gdańsk-Ujeścisko – Olivia Business Centre.siness

- Staramy się wychodzić naprzeciw potrzebom pracowników OBC i na bieżąco konsultować z nimi planowane przez nas wdrożenia. Zgodnie z wynikami ankiet przeprowadzonych wśród rezydentów Olivii to właśnie Ujeścisko jest dzielnicą, w której mieszka duża liczba pracowników naszych najemców i z której stosunkowo trudno dojechać tu komunikacją miejską. Zaproponowaliśmy im zatem bezpośrednie, wygodne przejazdy autobusem OBC – mówi Rafał Marcyniuk, kierujący działem projektów Olivia Business Centre. – To nie tylko ciekawa, ale i ekonomiczna alternatywa dla podróży autem.

Drogę do i z pracy można pokonać w komfortowych warunkach, poznać pracowników innych firm, nadrobić zaległości w lekturze, zrobić poranny przegląd prasy czy odpisana zaległe maile od przyjaciół (na pokładzie jest WiFi).

Testowa usługa to dwa przejazdy poranne (odjazdy z parkingu przy ul. Piotrkowskiej na Ujeścisku, o godz. 6:15 i 8:00) i dwa popołudniowe (z przystanku przed Halą Olivii o godz. 15:00, 17:10). Koszt miesięcznego biletu wynosi w maju 10 złotych.

- Testujemy usługę. Na bieżąco analizować będziemy zainteresowanie autobusem i w miarę potrzeb decydować o kolejnych liniach. Cel to jednak nie tylko ułatwienie dotarcia do miejsca zatrudnienia. Pracując nad nowymi projektami stawiamy na dobrostan i budowę społeczności Olivii. OBC to hub biznesowy inny niż wszystkie, przyjazny firmom i pracującym w nich osobom. Zdecydowanie więcej, niż tylko budynki – podkreśla Rafał Marcyniuk.

W centrum Metropolii

Z uwagi na to, iż OBC ulokowane jest w sercu aglomeracji trójmiejskiej, do centrum dojechać można m.in. środkami komunikacji miejskiej: SKM, PKM, tramwajem, autobusem. W szczególny sposób Olivia dba jednak o rowerzystów, systematycznie rozwijając dedykowaną im infrastrukturę. W Olivia Business Centre jest w tej chwili 500 miejsc parkingowych dla cyklistów (zewnętrznych i w halach garażowych) oraz 5 dużych szatni z prysznicami. Pasjonaci dwóch kółek mają do dyspozycji ponad 700 szafek w przebieralniach i dwie rowerowe stacje naprawcze. Warto wspomnieć o innych ekologicznych rozwiązaniach. Na terenie OBC znajdują się punkty ładowania samochodów elektrycznych (projekt realizowany z Energą), które mogą użytkować mieszkańcy Trójmiasta. OBC współpracuje z firmą Energa również przy usłudze carsharingu (pierwszy w Polsce wynajem wyłącznie aut elektrycznych).


Czytaj oryginalny artykuł
źródło: 2017-05-16

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. BiznesPolska Media Sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze wulgarne lub niezgodne z polskim prawem zostaną usunięte.
16-05-2017

Zobacz takżeBiznes Polska Newsletter

Komentowane


    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /biznespolska.pl/www/szablony/przeglad.php on line 264

BizPoland Magazine - our monthly magazine for Foreign Investors.

Copyright © 2016 BiznesPolska.pl