Inwestycje Zagraniczne w Polsce
09-05-2017

Przegląd prasy

Emperia rozpoczęła proces poszukiwania inwestora

 

Zarząd Emperii postanowił o rozpoczęciu poszukiwania inwestora, który miałby wesprzeć spółkę w rozwoju - podała Emperia w komunikacie.

 

"Zarząd (...) postanowił rozpocząć proces pozyskiwania inwestora dla wsparcia dalszego dynamicznego rozwoju spółki. W związku z tym, zarząd planuje zaangażować się w rozmowy z różnymi podmiotami potencjalnie zainteresowanymi taką inwestycją, jak również zezwolić wybranym oferentom na przeprowadzenie badania due diligence spółki i jej spółek zależnych" - napisano.

 

"Celem zarządu jest zapewnienie wszystkim akcjonariuszom spółki możliwości odsprzedania akcji w wezwaniu ogłoszonym przez inwestora na jednakowych zasadach dla wszystkich akcjonariuszy spółki" - dodano.

 

Doradcą finansowym spółki w tym procesie jest Rothschild Global Advisory.

 

W sierpniu 2016 r. Emperia poinformowała, że rozpoczęła przegląd opcji strategicznych wspierających dalszy rozwój działalności grupy. Rozważane miały być m.in. poszukiwanie inwestora lub emisja akcji.

 

W kwietniu 2017 r. NWZ Emperii zdecydowało o upoważnieniu zarządu do podwyższenia kapitału w ramach kapitału docelowego wraz z możliwością wyłączenia prawa poboru. Zgodnie z uzasadnieniem uchwały ma to umożliwić zarządowi zdobycie finansowania przeznaczonego na rozwój spółki. Upoważnienie obowiązuje do końca grudnia 2017 roku.

 

Emperia działa w segmencie handlu detalicznego i zarządza siecią sklepów Stokrotka.

 

Kurs Emperii rośnie o 0,7 proc. (PAP Biznes)


Czytaj oryginalny artykuł
źródło: 2017-05-09

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. BiznesPolska Media Sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze wulgarne lub niezgodne z polskim prawem zostaną usunięte.
09-05-2017

Zobacz także

BizPoland Magazine - our monthly magazine for Foreign Investors.

Copyright © 2016 BiznesPolska.pl