Inwestycje Zagraniczne w Polsce
08-05-2017

Przegląd prasy

Zarząd Vistula Group rozpoczął rozmowy z Bytomiem ws. możliwości połączenia spółek

 

Zarząd Vistula Group 18 kwietnia rozpoczął rozmowy z Bytomiem ws. możliwości połączenia spółek - podała Vistula w komunikacie.

 

"W związku z pojawiającymi się doniesieniami medialnymi, zarząd spółki Vistula Group (...) przekazuje informację poufną dotyczącą rozpoczęcia w dniu 18 kwietnia 2017 r. rozmów dotyczących możliwości połączenia ze spółką Bytom (...), której przekazanie do wiadomości publicznej, zostało opóźnione na podstawie art. 17 ust. 4 Rozporządzenia MAR w dniu 18 kwietnia 2017 r. Pojawiające się doniesienia medialne uzasadniają obowiązek ujawnienia informacji poufnej, ponieważ jej poufność nie jest już dłużej gwarantowana" - napisano w komunikacie.

 

"Zarząd spółki zwraca uwagę, że rozpoczęcie opisanych rozmów z Bytom nie oznacza, że zostaną podjęte dalsze czynności związane z przygotowaniem połączenia ani że połączenie zostanie zrealizowane. Jednocześnie organy spółki nie podjęły jeszcze na tym etapie wiążących decyzji w zakresie realizacji dalszych czynności dotyczących potencjalnego połączenia" - dodano.

 

W ocenie zarządu Vistuli opóźnienie przekazania informacji było usprawiedliwione ochroną prawnie uzasadnionych interesów spółki i jej akcjonariuszy. (PAP Biznes)


Czytaj oryginalny artykuł
źródło: 2017-05-08

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. BiznesPolska Media Sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze wulgarne lub niezgodne z polskim prawem zostaną usunięte.
08-05-2017

Zobacz także

BizPoland Magazine - our monthly magazine for Foreign Investors.

Copyright © 2016 BiznesPolska.pl