Inwestycje Zagraniczne w Polsce
04-05-2017

Przegląd prasy

Czy zarabianie tysięcy dolarów przez Internet jest możliwe?

Od niedawna obserwujemy masę nieuczciwych maili, które wabią odbiorców za pomocą prostego chwytu, jakim jest zarabianie pieniędzy, i to tysięcy dolarów w ciągu dosłownie kilku sekund. Kim są ci ludzie?

Wiele osób w naszym kraju z pewnością otrzymało taką wiadomość w ostatnich miesiącach, w którym oferowano zyski, którym nie sposób się oprzeć. Po zainwestowaniu setek dolarów, będziesz mógł rozpocząć handel na giełdzie i co 60 sekund zarabiać od 100 do 1000 USD.

Trading opcjami binarnymi na giełdzie to bułka z masłem, jak sugerują doniesienia zawarte w mailach. Jest to poważne narzędzie inwestycyjne, które w nieco innej formie, wykorzystywane jest od ubiegłego wieku i nie każdy może z niego korzystać. Wybierając to narzędzie inwestycyjne, inwestor spekuluje na temat przyszłego kierunku ceny określonych aktywów, takich jak akcje lub pary walutowe. Nieuczciwe oferty wysyłane jako spam zazwyczaj naciągają inwestorów na cudowne strategie, dzięki którym nigdy nie zaznają oni porażki na giełdzie i będą zarabiać 30 000 dolarów miesięcznie.

Oferta ta daje Ci szansę na rejestrację u określonej firmy, z którą będziesz kontynuować grę. W rzeczywistości system, któremu zaufałeś kompletnie nie działa i dlatego też bardzo prawdopodobne jest, że przegrasz wszystkie zdeponowane przez Ciebie środki na koncie tradingowym, a zysk z Twojej porażki podzielą między siebie broker i nadawca emaila, który Cię naciągnął. Jedną z najnowszych kampanii jest tzw. Profitonline. Oszustwo opanowali do tego stopnia, że zatrudnili do tego ekipę profesjonalnych aktorów, z którymi nagrano imponujący film.

Czy w takim razie narzędzie inwestycyjne, zwane opcjami binarnymi, jest w porządku? A jeśli tak, jak to możliwe, że ten rodzaj handlu jest legalny? Czy gra na giełdzie podlega jakimkolwiek regulacjom?

Formalne opcje binarne są prawdziwym, regulowanym instrumentem inwestycyjnym, jak stwierdził CNB (Narodowy Bank Czech) po procesie prowadzonym przez holenderski sąd. Wszystkie transakcje odbywają się w oparciu o rzeczywiste, autonomiczne dane, które nie wiążą się z czynnikiem losowym, jak ma to miejsce np. z numerkami w ruletce.

Wszyscy brokerzy opcji binarnych pośredniczący w trandingu opcjami binarnymi muszą być zweryfikowani przez CySEC, głównego europejskiej regulatora w tej branży, z siedzibą na Cyprze.

Podobnym narzędziem do opcji binarnych są tzw. opcje waniliowe, które pojawiły się w 1973 roku i z którymi nigdy nie było żadnych problemów. Wszystko zaczęło się w momencie wprowadzenia do oferty przez brokerów opcji 60-sekundowych. Organy regulujące, takie jak CySEC, próbują to zmienić, na co wskazują ostanie przesłanki, mówiące o zakazaniu wszystkich opcji, których data wygaśnięcia będzie krótsza niż pięć minut. 30-sekundowe transakcje zostały już zakazane, na co wskazuje informacja przekazana wszystkim firmom brokerskim. Kolejnym powodem, przez który ludzie traktują opcje binarne jak oszustwo jest fakt pojawienia się w ostatnich latach wielu nieregulowanych brokerów, którzy popełnili wiele nadużyć, takich jak manipulacje wartościami aktywów.


Czytaj oryginalny artykuł
źródło: 2017-05-04

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. BiznesPolska Media Sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze wulgarne lub niezgodne z polskim prawem zostaną usunięte.
04-05-2017

Zobacz takżeBiznes Polska Newsletter

Komentowane


    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /biznespolska.pl/www/szablony/przeglad.php on line 264

BizPoland Magazine - our monthly magazine for Foreign Investors.

Copyright © 2016 BiznesPolska.pl