Inwestycje Zagraniczne w Polsce
21-04-2017

Przegląd prasy

Komunikat Pekao Investment Banking S.A. działającego jako podmiot pośredniczący w wezwaniu na akcje spółki Polcolorit S.A.

 

Komunikat Pekao Investment Banking S.A. działającego jako podmiot pośredniczący w wezwaniu na akcje spółki Polcolorit S.A. ogłoszonym w dniu 13 lutego 2017 („Wezwanie”) - komunikat

 

Pekao Investment Banking S.A. informuje, że w dniu 21 kwietnia 2017 r. w ramach realizacji odpowiedzi na Wezwanie, zawarte zostały transakcje kupna na łączną liczbę 16 668 307 (słownie: szesnaście milionów sześćset sześćdziesiąt osiem tysięcy trzysta siedem) akcji spółki Polcolorit S.A., w tym 13 435 096 (trzynaście milionów czterysta trzydzieści pięć tysięcy dziewięćdziesiąt sześć) akcji zwykłych na okaziciela oznaczonych kodem ISIN: PLPCLRT00029 oraz 3 233 211 (trzy miliony dwieście trzydzieści trzy tysiące dwieście jedenaście) akcji uprzywilejowanych imiennych oznaczonych kodem ISIN: PLPCLRT00011. Ilość nabytych akcji odpowiada 93,00% kapitału zakładowego Spółki, dających łącznie prawo do wykonywania 19 901 518 głosów na walnym zgromadzeniu Spółki, co odpowiada 94,07% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu Spółki. Cena brutto wyniosła 5,80 zł (słownie: pięć złotych osiemdziesiąt groszy) za jedną akcję.

 

Podmiotem nabywającym akcje w Wezwaniu była spółka Unilin Poland Sp. z o.o. z siedzibą w Pruszczu Gdańskim.

 

Rozliczenie wszystkich zawartych transakcji nastąpi w dniu 25 kwietnia 2017 r.

 

Podpisano za Pekao Investment Banking S.A.

 

Jarosław Kulesza Robert Grzywna

 

Członek Zarządu Prokurent


Czytaj oryginalny artykuł
źródło: 2017-04-21

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. BiznesPolska Media Sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze wulgarne lub niezgodne z polskim prawem zostaną usunięte.
21-04-2017

Zobacz także

 • W ramach wezwania na akcje Polcolorit zawarto transakcje na 16.668.307 akcji

  W ramach wezwania Unilin Poland na akcje Polcolorit zawarto transakcje na 16.668.307 akcji. Liczba nabytych akcji odpowiada 93,00 proc. kapitału zakładowego i 94,07 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu spółki.

 • Paged zamknie zakład w Jarocinie i wygasi produkcję mebli skrzyniowych

  Grupa Paged zamknie zakład w Jarocinie i tym samym wygasi produkcję mebli skrzyniowych. Grupa skoncentruje się na produkcji w pozostałych zakładach w Jasienicy i Sędziszowie Małopolskim, specjalizujących się w produkcji mebli szkieletowych.

 • NWZ Emperii upoważniło zarząd do podwyższenia kapitału w ramach kapitału docelowego

  Czwartkowe NWZ Emperii zdecydowało o zmianach w statucie spółki przez upoważnienie zarządu do podwyższenia kapitału w ramach kapitału docelowego wraz z możliwością wyłączenia prawa poboru - wynika uchwał NWZ Emperii.

 • Przychody Biedronki w I kw. powyżej oczekiwań; w całym '17 ok. 46 mld zł - Haitong Bank

  Haitong Bank prognozuje, że przychody Biedronki, które w I kw. 2017 roku były lepsze od oczekiwań analityków, w całym 2017 roku wzrosną o 8 proc. rdr do 46,088 mld zł (tj. 10,778 mld euro). Haitong Bank podtrzymał jednocześnie rekomendację "neutralnie" dla właściciela Biedronki, czyli Jeronimo Martins i podtrzymał wycenę 16 euro za akcję.

 • Fototapeta czy tapeta – Jaki produkt jest lepszy?

  Bardzo często słowa fototapeta i tapeta używamy zamiennie określając każdy rodzaj dekoracji, która składa się z kolorowych lub wzorzystych brytów przyklejonych do ściany. Tymczasem warto wiedzieć, że pod tymi dwoma określeniami kryją się jednak istotne różnice dotyczące zarówno samej dekoracji, jak i efektu, który dzięki niej możemy osiągnąć w naszym wnętrzu. Weźmy więc pod lupę zarówno fototapetę, jak i tapetę, i odkryjmy ich wszystkie tajemnice.Biznes Polska Newsletter

Komentowane


  Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /biznespolska.pl/www/szablony/przeglad.php on line 264

BizPoland Magazine - our monthly magazine for Foreign Investors.

Copyright © 2016 BiznesPolska.pl