Inwestycje Zagraniczne w Polsce
20-04-2017

Przegląd prasy

Unilin Poland kupi akcje Polcoloritu w wezwaniu, mimo że nie będzie miał 100 proc.

 

Unilin Poland kupi w ramach wezwania wszystkie akcje Polcoloritu objęte zapisami, mimo że nie udało się dojść do 100 proc., co było warunkiem wezwania.

 

"Wzywający podjął decyzję o nabyciu wszystkich akcji spółki objętych zapisami złożonymi w wezwaniu, pomimo braku spełnienia warunku określonego w punkcie 6 i 25 wezwania, tj. pomimo nieobjęcia zapisami złożonymi w wezwaniu 100 proc. akcji spółki" - poinformował pośredniczący w wezwaniu Pekao Investment Banking.

 

W połowie lutego Unilin Poland z amerykańskiej grupy Mohawk, która jest producentem i dystrybutorem posadzek, wezwał do sprzedaży 3.233.211 akcji uprzywilejowanych serii A i 14.689.975 akcji zwykłych serii B Polcoloritu po 5,8 zł za papier. Wzywający chciał osiągnąć 100 proc. akcji spółki.

 

Zapisy w wezwaniu przyjmowano od 8 marca do 19 kwietnia.

 

Wezwanie jest efektem umowy inwestycyjnej między Unilin Poland a większościowymi akcjonariuszami Polcoritu, rodziną Marconi. Kontrolują oni obecnie 79,79 proc. akcji Polcoloritu. Zgodnie z umową rodzina Marconi zobowiązała się sprzedać w wezwaniu wszystkie posiadane akcje spółki z Piechowic. (PAP Biznes)


Czytaj oryginalny artykuł
źródło: 2017-04-20

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. BiznesPolska Media Sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze wulgarne lub niezgodne z polskim prawem zostaną usunięte.
20-04-2017

Zobacz także

BizPoland Magazine - our monthly magazine for Foreign Investors.

Copyright © 2016 BiznesPolska.pl