Inwestycje Zagraniczne w Polsce
14-04-2017

Przegląd prasy

Wynik netto Mercator Medical w I kw. będzie zbliżony do zera

 

Mercator Medical szacuje, że wskutek niekorzystnej sytuacji rynkowej w I kwartale 2017 roku jego skonsolidowany wynik netto będzie zbliżony do zera wobec 2,8 mln zł zysku osiągniętego rok wcześniej - poinformowała spółka w komunikacie.

 

Mercator Medical podał, że jego przychody wyniosą w I kwartale 2017 roku 73,8 mln zł (wzrost o 24 proc. rdr), wynik operacyjny wyniesie około 1,5 mln zł (spadek o 65 proc. rdr),a EBITDA około 3,5 mln zł (spadek o 42 proc. rdr).

 

Spółka podała, że głównymi powodami obniżenia rentowności działalności są opóźnienie w pełnym dostosowaniu rynkowych cen rękawic lateksowych do znaczącego wzrostu cen surowca oraz wysoki kurs USD względem PLN w końcu 2016 r. i na początku 2017 r.

 

"Pomimo wzrostu rynkowych cen rękawic i co za tym idzie wzrostu przychodów segmentu produkcyjnego Grupy, nie udało się w pierwszym kwartale 2017 r. w pełni przenieść wzrostu kosztów produkcji na odbiorców. Sytuacja, w której notowane wyniki finansowe odbiegają in minus od założeń, może mieć miejsce również w kolejnych miesiącach, do czasu pełnego dostosowania się cen rynkowych do zmiany cen lateksu" - napisano w komunikacie.

 

Mercator Medical poinformował, że od szczytu notowań cen lateksu w lutym 2017 r. obserwuje się systematyczny spadek cen, w związku z czym spodziewa się poprawy rentowności działalności produkcyjnej w kolejnych okresach. (PAP Biznes)


Czytaj oryginalny artykuł
źródło: 2017-04-14

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. BiznesPolska Media Sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze wulgarne lub niezgodne z polskim prawem zostaną usunięte.
14-04-2017

Zobacz takżeBiznes Polska Newsletter

Komentowane


    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /biznespolska.pl/www/szablony/przeglad.php on line 264

BizPoland Magazine - our monthly magazine for Foreign Investors.

Copyright © 2016 BiznesPolska.pl