Inwestycje Zagraniczne w Polsce
03-04-2017

Przegląd prasy

Maxcom złożył prospekt emisyjny w KNF

Maxcom, („Spółka”, „Grupa”), jeden z czołowych producentów i dystrybutorów klasycznych telefonów komórkowych w Europie, zrobił pierwszy krok w drodze na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Spółka w związku z planowaną ofertą publiczną akcji (IPO), złożyła prospekt emisyjny w Komisji Nadzoru Finansowego.

- Złożenie prospektu emisyjnego i planowany debiut na GPW są dla nas kolejnym krokiem do budowania silnej pozycji Maxcom nie tylko w Polsce, ale i w pozostałych krajach europejskich, gdzie istnieje ogromny potencjał sprzedaży klasycznych telefonów komórkowych. Jesteśmy przekonani, że debiut na warszawskiej giełdzie i środki pozyskane w ofercie publicznej pomogą nam w realizacji planów rozwoju. Ostateczna decyzja dotycząca przeprowadzenia oferty publicznej, w tym jej harmonogramu zależy m.in. od sytuacji na rynku – mówi Arkadiusz Wilusz, prezes Maxcom.

Maxcom posiada ponad 15-letnie doświadczenie w produkcji oraz dystrybucji własnych marek produktów telekomunikacyjnych: telefonów komórkowych, telefonów stacjonarnych oraz elektroniki użytkowej m.in krótkofalówek oraz nawigacji satelitarnych. Grupa działa pod dwiema markami Maxcom oraz budżetowej Maxton.

Spółka realizuje sprzedaż poprzez zdywersyfikowane kanały dystrybucji B2B w Polsce oraz ponad 20 krajach Europy, w tym m.in. za pośrednictwem czterech głównych operatorów komórkowych w Polsce, kilkunastu operatorów za granicą, sieci handlowych oraz wybranych dealerów i agentów sprzedaży w Polsce i za granicą.

Oferującym jest Bank Zachodni WBK, Doradcą finansowym jest Partners & Ventures, a Doradcą prawnym CMS Cameron McKenna.


Czytaj oryginalny artykuł
źródło: 2017-04-03

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. BiznesPolska Media Sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze wulgarne lub niezgodne z polskim prawem zostaną usunięte.
03-04-2017

Zobacz także

 • Dentons opens for business in the Netherlands

  Dentons, the world’s largest law firm, entered the Dutch market today following the completion of its combination with Amsterdam-based law firm Boekel. The combined firm operates under the name Dentons Boekel within the Netherlands. Komentarz

 • Rekiny Biznesu rozdane

  Oto najbardziej wpływowi na rynku kapitałowym: CD Projekt SA, Livechat Software SA, 11 Bit Studios SA, Filary Polskiej Gospodarki: Mateusz Morawiecki – Wicepremier, Minister Rozwoju i Finansów, oraz Paweł Borys - Prezes Zarządu PFR SA, Osobowości: Adam Kiciński - Prezes Zarządu CD Projekt SA, Inwestorzy i wizjonerzy: Dariusz Miłek - Prezes Zarządu CCC SA. Znamy już zwycięzców tegorocznych Rekinów Biznesu.

 • Murapol kupił grunt pod drugi projekt inwestycyjny w Edynburgu

  Grupa Murapol podpisała przedwstępną umowę zakupu działki w Edynburgu za 900 tys. funtów netto. Na inwestycji o powierzchni ok. 0,1 ha, zlokalizowanej przy London Road, zostanie zrealizowany projekt deweloperski obejmujący ok. 30 lokali mieszkalnych o łącznej powierzchni użytkowej ok. 2,1 tys. mkw.

 • Investors TFI sprzedał wszystkie posiadane akcje iAlbatros Group

  Fundusze zarządzane przez Investors TFI sprzedały wszystkie posiadane akcje iAlbatros Group. Sprzedaż akcji przez Investors TFI odbyła się w ofercie skupu akcji własnych poza rynkiem regulowanym oraz w drodze transakcji na rynku regulowanym.

 • Sfinks w strategii zakłada osiągnięcie średniego ROI na poziomie 25 proc.

  Sfinks w strategii na lata 2017-22 stawia sobie za cel osiągnięcie średniego ROI na poziomie 25 proc., wskaźnika dług finansowy/EBITDA na poziomie wyników skonsolidowanych w wysokości 3,5 oraz osiągnięcie i utrzymanie wskaźnika EBITDA/przychody na poziomie 15 proc.

 • Puławy rezygnują z bloku gazowo-parowego; chcą budować blok w oparciu o węgiel kamienny

  Grupa Azoty Puławy podjęła decyzję o zamknięciu przetargu na wybór generalnego wykonawcy na budowę bloku gazowo-parowego klasy 400 MWe. Jednocześnie zarząd uzyskał kierunkową zgodę na prowadzenie działań związanych z przygotowaniami do realizacji projektu polegającego na budowie bloku w oparciu o węgiel kamienny.

 • KNF za stopniowym wprowadzaniem maksymalnej wysokości wynagrodzenia za zarządzanie

  Ograniczenie maksymalnej wysokości wynagrodzenia stałego za zarządzanie funduszem inwestycyjnym powinno być, wprowadzane stopniowo. UKNF proponuje, aby docelowy limit maksymalnego wynagrodzenia na poziomie 2 proc. wartości aktywów netto funduszu w skali roku, osiągnięty został stopniowo do 2022 r.

 • PGE, Energa, Enea, PGNiG, Węglokoks i TF Silesia mają umowę inwestycyjną z PGG

  PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, Energa Kogeneracja, Enea, PGNiG Termika, Węglokoks, TF Silesia i Fundusz Inwestycji Polskich Przedsiębiorstw FIZAN podpisały umowę inwestycyjną określającą warunki inwestycji finansowej w Polską Grupę Górniczą.Biznes Polska Newsletter

Komentowane


  Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /biznespolska.pl/www/szablony/przeglad.php on line 264

BizPoland Magazine - our monthly magazine for Foreign Investors.

Copyright © 2016 BiznesPolska.pl