Inwestycje Zagraniczne w Polsce
30-03-2017

Przegląd prasy

HB Reavis bije biurowy rekord – Diebold Nixdorf przeniesie polską siedzibę do West Station

Największy producent bankomatów na świecie docenił komfortowe warunki stworzone przez HB Reavis dla jego pracowników w biurowcu West Station II w Warszawie. Polski oddział firmy Diebold Nixdorf przeprowadzi się do niego już jesienią, zajmując blisko jedną trzecią budynku – ponad 9 700 mkw. To największa do tej pory transakcja wynajmu powierzchni biurowej w Warszawie w tym roku.

Diebold Nixdorf przez ostatnie dziesięć lat bardzo się rozrósł. Oprócz biura handlowego i centrali serwisowej powstały w Warszawie również centra usług wspólnych – Global Customer Care Center oraz EMEA Business Services. Od kilku lat chcieliśmy skonsolidować wszystkie te biura w jednej lokalizacji. Pragniemy stworzyć dla naszych pracowników najlepsze możliwe miejsce pracy, w nowoczesnym biurze, zapewniające jednocześnie bardzo dobrą komunikację dla dojeżdżających z Warszawy i okolic. Dodatkowo, dzięki tej inwestycji będziemy mieli możliwość przedstawiania naszego poszerzonego portfolio rozwiązań klientom w przejrzysty i funkcjonalny sposób w nowoczesnym showroomie – komentuje Mirosław Janik, Prezes Zarządu Diebold Nixdorf Sp. z o.o.

Docelowo, w nowym biurze Diebold Nixdorf w West Station II powstanie blisko tysiąc stanowisk roboczych. Będzie się tu mieścić zarówno biuro handlowe z centralą serwisową, jak i centra usług wspólnych. Ich pracownicy skorzystają m.in. z sąsiedztwa jednego z kluczowych węzłów komunikacyjnych w Warszawie i licznych udogodnień wewnątrz biurowca, w tym restauracji, kawiarni oraz piekarni.

Przyciąganie najlepszych specjalistów to w dzisiejszych czasach klucz do sukcesu. Dlatego firmy poszukują biurowców, które zapewnią im dodatkową przewagę konkurencyjną dzięki wysokiej klasy architekturze, doskonałej lokalizacji oraz udogodnieniom dla pracowników na miejscu. Takie budynki to specjalność HB Reavis. Cieszymy się, że West Station spełniło oczekiwania firmy Diebold Nixdorf i mamy nadzieję, że obecność w naszym budynku przysłuży się jej dalszemu rozwojowi w Polsce – mówi Karol Wyka, Senior Leasing Manager w HB Reavis Poland.

W wyborze biura Diebold Nixdorf doradzała międzynarodowa firma CBRE.

Transakcja wynajmu biura przez Diebold Nixdorf jest kolejnym rynkowym przykładem konsolidacji powierzchni. Z perspektywy biznesowej jedna siedziba to same plusy dla organizacji: oszczędności związane z utrzymaniem nieruchomości oraz efektywniejsze zarządzanie zespołami i łatwiejsze budowanie kultury organizacyjnej. Stołeczny rynek biurowy zachęca najemców do podejmowania takich decyzji, oferując im sprzyjające warunkach najmu i duży wybór nowoczesnych inwestycji biurowych. Firma Diebold Nixdorf zdecydowała o otwarciu biura w projekcie West Station ze względu na sprawdzoną lokalizację, wysoką jakość budynku oraz jego ekspozycję, a także reputację firmy HB Reavis, jednego z kluczowych deweloperów w sektorze nieruchomości komercyjnych. – mówi Rafał Wdowczyk, Dyrektor, Advisory & Transaction Services, Office, CBRE.

West Station to wspólny projekt HB Reavis, PKP S.A. oraz Xcity Investment zlokalizowany przy Alejach Jerozolimskich. Jego budowa zakończy się jesienią tego roku. Oprócz Diebold Nixdorf, w gronie najemców West Station znajdują się również spółki z grupy PKP, ATAL, Coface, Panalpina oraz sieć biur serwisowanych Office Hub.

Całość inwestycji oferuje 68 000 mkw. powierzchni do wynajęcia. Projekt posiada certyfikat ekologiczny BREEAM Interim na poziomie „Excellent”.Czytaj oryginalny artykuł
źródło: 2017-03-30

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. BiznesPolska Media Sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze wulgarne lub niezgodne z polskim prawem zostaną usunięte.
30-03-2017

Zobacz takżeBiznes Polska Newsletter

Komentowane


    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /biznespolska.pl/www/szablony/przeglad.php on line 264

BizPoland Magazine - our monthly magazine for Foreign Investors.

Copyright © 2016 BiznesPolska.pl