Inwestycje Zagraniczne w Polsce
29-03-2017

Przegląd prasy

Grupa Boryszew prognozuje na '17 r. 539,7 mln zł EBITDA i 305,5 mln zł zysku netto

Grupa Boryszew prognozuje na 2017 rok wzrost skonsolidowanej EBITDA do 539,7 mln zł i zysku netto do 305,5 mln zł - podała spółka w komunikacie.

W 2016 roku zysk netto grupy wyniósł 191,3 mln zł, a EBITDA 382,2 mln zł.

 

"Powyższa prognoza została sporządzona w szczególności w oparciu o założenie, iż największy wpływ na wzrost wyników grupy będą miały efekty procesów restrukturyzacyjnych w grupach Maflow i BAP, co zgodnie z oczekiwaniem zarządu spółki skutkować będzie trwałą poprawą rentowności w obu grupach segmentu Motoryzacja. Dodatkowo emitent oczekuje wzrostu wyników segmentu Aluminium, w efekcie zakończonych inwestycji w rozbudowę i unowocześnienie parku maszynowego zakładów w Koninie i Skawinie" - napisano w komunikacie.

 

"W pozostałych segmentach grupy oczekuje się dalszej poprawy efektów prowadzonej działalności gospodarczej w efekcie przeglądu kosztów prowadzonej działalności i portfolio produktowego. Ponadto założono, iż do końca okresu trwania prognozy nie zmienią się w istotny sposób uregulowania prawne, podatkowe i administracyjne działalności Grupy Kapitałowej Boryszew" - dodano.

 

Prognoza grupy została sporządzona przy założonym średniorocznym kursie EUR/PLN – 4,3, kursie USD/PLN – 3,9 i WIBOR 1M – 1,65 proc.(PAP Biznes)


Czytaj oryginalny artykuł
źródło: 2017-03-29

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. BiznesPolska Media Sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze wulgarne lub niezgodne z polskim prawem zostaną usunięte.
29-03-2017

Zobacz takżeBiznes Polska Newsletter

Komentowane


    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /biznespolska.pl/www/szablony/przeglad.php on line 264

BizPoland Magazine - our monthly magazine for Foreign Investors.

Copyright © 2016 BiznesPolska.pl