Inwestycje Zagraniczne w Polsce
20-03-2017

Przegląd prasy

OT Logistics zakończył negocjacje kupna AD Montecargo i Luka Bar AD, czeka na finalizację

OT Logistics zakończył negocjacje ze Skarbem Państwa w Czarnogórze mające na celu uzgodnienie warunków kupna akcji AD Montecargo i Luka Bar AD BAR - poinformował OT Logistics w komunikacie. Polska spółka czeka teraz na konieczne zgody i finalizację transakcji.

W przypadku finalizacji OT Logistics obejmie 51 proc. udziałów w AD Montecargo za 2,5 mln euro, zgodnie z pierwotną ofertą. Dodatkowo spółka zobowiązała się do przeprowadzenia trzyletniego programu modernizacyjnego o łącznej wartości 3,45 mln euro (pierwotna oferta przewidywała dwuletni program inwestycyjny na poziomie 2,6 mln euro), jak również dodatkowych inwestycji w tabor kolejowy.

 

OT Logistics kupi też 30 proc. udziałów w Luka Bar AD BAR za 8,25 mln euro (pierwotna oferta wynosiła 7,1 mln euro). Planowany program inwestycyjny w porcie będzie opiewał na kwotę 14 mln euro (pierwotna oferta przewidywała inwestycje na poziomie 17,1 mln euro). Zawarte w wyniku zakończonych negocjacji porozumienie przewiduje też przekazanie operacyjnego zarządzania portem na rzecz OT Logistics.

 

"Nabycie udziałów w AD Montecargo i Luka Bar AD BAR wymaga formalnej akceptacji umowy nabycia udziałów przez odpowiednie instytucje Czarnogóry, w tym parlament" - napisano w komunikacie OT Logistics. (PAP)


Czytaj oryginalny artykuł
źródło: 2017-03-20

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. BiznesPolska Media Sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze wulgarne lub niezgodne z polskim prawem zostaną usunięte.
20-03-2017

Zobacz także

BizPoland Magazine - our monthly magazine for Foreign Investors.

Copyright © 2016 BiznesPolska.pl