Inwestycje Zagraniczne w Polsce
20-03-2017

Przegląd prasy

CCC, ustalając dywidendę, chce odnosić się do zysku przypadającego akcjonariuszom jednostki dominującej

Zarząd CCC uchwalił zmiany w polityce dywidendowej. Spółka chce wypłacać dywidendę w przedziale 33-66 proc. skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej, przy założeniu że dług netto do EBITDA na koniec roku obrotowego wyniesie poniżej 3,0 - podała firma w komunikacie.

Poprzednia polityka dywidendowa, prezentowana w kwietniu 2015 r., zakładała przeznaczanie na dywidendę od 33 do 66 proc. skonsolidowanego zysku netto grupy, również przy założeniu, że relacja długu netto do EBITDA będzie poniżej 3,0.

 

"Zmiany polityki dywidendowej dokonano w związku z wystąpieniem w grupie kapitałowej CCC jednostek, w których CCC nie posiada 100 proc. udziałów" - wyjaśnia spółka.

 

Przy rekomendacji podziału zysku zarząd będzie uwzględniał sytuację finansową i płynnościową grupy, zobowiązania i ocenę perspektyw grupy.

 

"Polityka dywidendowa znajduje zastosowanie począwszy od skonsolidowanego zysku netto grupy za rok obrotowy zakończony dnia 31 grudnia 2016 r." - napisano w komunikacie. (PAP)


Czytaj oryginalny artykuł
źródło: 2017-03-20

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. BiznesPolska Media Sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze wulgarne lub niezgodne z polskim prawem zostaną usunięte.
20-03-2017

Zobacz także

BizPoland Magazine - our monthly magazine for Foreign Investors.

Copyright © 2016 BiznesPolska.pl