Inwestycje Zagraniczne w Polsce
17-03-2017

Przegląd prasy

AmRest może znacznie przyspieszyć tempo otwarć w 2017 r.

AmRest może znacznie przyspieszyć tempo otwarć w 2017 r. - podała spółka w sprawozdaniu zarządu za 2016 rok.

AmRest podał, że strategia grupy, ukierunkowana na rozwój sprawdzonych i dojrzałych marek portfela, w praktyce przekłada się na rozwijanie przede wszystkim sieci KFC oraz Starbucks w Europie, a także dalszy wzrost skali sieci La Tagliatella w Hiszpanii.

 

"Utrzymujące się korzystne uwarunkowania makroekonomiczne na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej i Hiszpanii, wzrost liczby odwiedzin restauracji Grupy AmRest oraz rosnący udział wydatków na konsumpcję poza domem sprzyjają rosnącym trendom w branży gastronomicznej. Czynniki te zachęcają do zwiększenia aktywności inwestycyjnej w obrębie wymienionych marek" - napisano w sprawozdaniu.

 

W 2016 roku Grupa AmRest otworzyła 146 nowych restauracji.

 

"W ocenie zarządu na obecnych rynkach działalności istnieje duży potencjał do wzrostu skali marek obecnych w portfelu firmy. Usprawnione procesy wyboru lokalizacji, niższe koszty nowych otwarć oraz poprawiające się wyniki operacyjne w poszczególnych markach pozwalają osiągać coraz wyższe stopy zwrotu z zainwestowanego kapitału. Z kolei rozwój nowatorskich, +lżejszych+ konceptów typu KFC Kiosk, Pizza Hut Express oraz Pizza Hut Delivery znacznie zwiększył dostępność nowych lokali i możliwość penetracji rynku restauracyjnego. Powyższe czynniki w połączeniu z solidnym planem otwarć na najbliższe miesiące dają przekonanie o możliwości znacznego przyspieszenia tempa otwarć w 2017 roku" - podano.

 

Na bieżąco AmRest monitoruje rynek fuzji i przejęć pod kątem potencjalnych akwizycji. W obszarze zainteresowań akwizycyjnych znajdują się przede wszystkim podmioty prowadzące restauracje w obrębie marek obecnych w portfelu AmRest oraz nowe koncepty działające na obecnych rynkach działalności grupy.

 

AmRest zarządza 7 markami restauracyjnymi w 13 krajach Europy oraz Azji.

 

Na koniec 2016 roku sieć restauracji AmRestu liczyła 1.181 lokali (z czego 1.048 własnych) wobec 904 restauracji na koniec 2015 roku. 146 lokali zostało otwartych, 13 zamkniętych, a 144 lokale dołączyły do sieci w wyniku akwizycji.(PAP)


Czytaj oryginalny artykuł
źródło: 2017-03-17

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. BiznesPolska Media Sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze wulgarne lub niezgodne z polskim prawem zostaną usunięte.
17-03-2017

Zobacz takżeBiznes Polska Newsletter

Komentowane


    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /biznespolska.pl/www/szablony/przeglad.php on line 264

BizPoland Magazine - our monthly magazine for Foreign Investors.

Copyright © 2016 BiznesPolska.pl