Inwestycje Zagraniczne w Polsce
13-03-2017

Przegląd prasy

Grupa Loyd wyemituje obligacje, żeby sfinansować rozwój w Niemczech i akwizycje

Grupa Loyd wyemituje obligacje o wartości do 15 mln zł, zdecydował zarząd spółki notowanej na warszawskiej giełdzie. Pozyskane środki mogą zostać przeznaczone m.in. na zwiększenie skali działań na rynku niemieckim oraz akwizycje.

Loyd zaoferuje inwestorom 15 tys. obligacji o wartości nominalnej 1.000 zł każda.

„Pozyskane środki zostaną przeznaczone na działalność akwizycyjną, refinansowanie obecnego zadłużenia oraz na rozwój działalności na rynkach zagranicznych Grupy Loyd. Chcemy w pełni wykorzystać warunki rynkowe, które stwarzają nam okazje do dynamicznego zwiększania wartości naszej Spółki.” – powiedział prezes Bartosz Kaczmarczyk.

Równolegle z trwającym obecnie procesem restrukturyzacji organizacyjnej, grupa Loyd realizuje strategię rozwoju, która zakłada systematyczną konsolidację kapitałową spółek działających w obszarze pracy tymczasowej i zasobów ludzkich.

W zeszłym tygodniu Spółka zawarła umowę, na mocy której przejęła 100% udziałów w Spółce PromoSupport, która zajmuje się outsourcingiem procesów biznesowych. Wartość transakcji to 1,26 mln zł, cena może wzrosnąć do 2,52 mln zł w zależności od wyników finansowych przejmowanej spółki.

W czwartym kwartale 2016 r. spółka osiągnęła ponad 25,64 mln zł przychodów netto ze sprzedaży wobec 21,08 mln zł w 2015 r. To wzrost o ponad 17 proc. rok do roku. Zysk operacyjny w omawianym okresie wzrósł o 60 proc. do kwoty 3,22 mln zł, a zysk netto wyniósł 1,05 mln zł.

O LOYD S.A.:

Loyd S.A. to zespół ekspertów w zakresie human resources oraz outsourcingu pracowniczym.

Pod marką Polski HR świadczy usługi związane z pracą tymczasową, rekrutacją oraz optymalizacją procesów zatrudnienia. Współpracuje z polskimi i zagranicznymi przedsiębiorstwami, oferując im wsparcie na każdym etapie działalności w obszarach takich jak m.in. pozyskanie personelu, administracja czy obniżenie kosztów prowadzenia biznesu.

Na rynku funkcjonują od 1999 r. i zrekrutowali w tym czasie ponad 150 000 pracowników.

Elastycznie dopasowują swoją ofertę do dynamicznie zmieniającego się rynku i rosnących oczekiwań klientów. Budują sukces w oparciu o bogate doświadczenie i know-how.


Czytaj oryginalny artykuł
źródło: 2017-03-13

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. BiznesPolska Media Sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze wulgarne lub niezgodne z polskim prawem zostaną usunięte.
13-03-2017

Zobacz także

BizPoland Magazine - our monthly magazine for Foreign Investors.

Copyright © 2016 BiznesPolska.pl