Inwestycje Zagraniczne w Polsce
09-03-2017

Przegląd prasy

Alchemia chce sprzedać dwóm podmiotom z branży udziały w Hucie Bankowa

Alchemia ma zamiar sprzedać dwóm znaczącym podmiotom działającym w branży stalowej na rynku środkowoeuropejskim wszystkie udziały w Hucie Bankowa - podała Alchemia.

"Strony zgodnie wyraziły zamiar zawarcia umowy sprzedaży do dnia 30 kwietnia 2017 r., przy czym zgodnie z ustaleniami stron umowa sprzedaży będzie miała charakter warunkowy związany z koniecznością uzyskania zgody na koncentrację ze strony Komisji Europejskiej lub Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Ewentualna finalizacja transakcji zostanie poprzedzona przeprowadzeniem przez kupujących weryfikacji szczegółowego stanu spółki Zależnej w tym w szczególności w zakresie jej stanu prawnego biznesowego oraz finansowego" - napisano w raporcie.

 

"Czas trwania wzajemnych uzgodnień w zakresie potencjalnego nabycia ww. udziałów został ustalony na czas oznaczony do dnia 15 maja 2017 r. jak również do tej daty strony uzgodniły wyłączność negocjacyjną" - dodano.

 

Uzgodnienia stron nie mają charakteru prawnie wiążącego w odniesieniu do zobowiązania żadnej ze stron do finalizacji transakcji.

 

Alchemia podała, że w okresie dziewięciu miesięcy 2016 r. grupa uzyskała przychody na poziomie ok. 574 mln zł, a udział w tych przychodach Huty Bankowej był rzędu ok 39 proc. (PAP)


Czytaj oryginalny artykuł
źródło: 2017-03-09

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. BiznesPolska Media Sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze wulgarne lub niezgodne z polskim prawem zostaną usunięte.
09-03-2017

Zobacz takżeBiznes Polska Newsletter

Komentowane


    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /biznespolska.pl/www/szablony/przeglad.php on line 264

BizPoland Magazine - our monthly magazine for Foreign Investors.

Copyright © 2016 BiznesPolska.pl