Inwestycje Zagraniczne w Polsce
09-03-2017

Przegląd prasy

IMS ma list intencyjny ws. zakupu większościowego pakietu Pixel Inspiration Holdings

IMS podpisał list intencyjny z czteroma udziałowcami spółki Pixel Inspiration Holdings posiadającymi łącznie 90 proc. głosów na zgromadzeniu wspólników oraz z samą spółką Pixel. List został podpisany w celu ustalenia warunków, na jakich IMS odkupiłby od udziałowców Pixel większościowy pakiet udziałów - podał IMS w komunikacie.

IMS zobowiązał się w liście do złożenia ramowej oferty nabycia udziałów od udziałowców Pixel w ciągu 14 dni od podpisania listu.

 

"Ewentualne ustalenie finalnych warunków i zasad nabycia udziałów nastąpiłoby w trybie dalszych negocjacji i ustaleń, m.in. po przeprowadzeniu due diligence Pixel. List intencyjny ważny jest przez 30 dni od jego podpisania, jego podpisanie nie stanowi zobowiązania finansowego dla żadnej ze stron"- napisano.

 

Jak podano w komunikacie spółka Pixel powstała w 2004 r. i jest agencją Digital Signage rozpoznawaną na rynku brytyjskim i europejskim. Pixel dostarcza gotowe rozwiązania Digital Singage np. dla takich marek klienckich jak np.: Tesco, L'Oreal, Thomas Cook, czy Toyota. Spółka świadczy usługi począwszy od projektowania i produkcji kontentów reklamowych, poprzez dostarczanie sprzętu, oprogramowania, instalacje i zarządzanie usługami Digital Signage.

 

W 2015 r. spółka miała 4 mln zł zysku netto, 4,8 mln zł EBIT, 5,1 mln zł EBITDA i 33,3 mln zł przychodów. Rok wcześniej było to odpowiednio 2,8 mln zł, 3,6 mln zł, 3,7 mln zł i 21 mln zł.(PAP)


Czytaj oryginalny artykuł
źródło: 2017-03-09

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. BiznesPolska Media Sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze wulgarne lub niezgodne z polskim prawem zostaną usunięte.
09-03-2017

Zobacz takżeBiznes Polska Newsletter

Komentowane


    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /biznespolska.pl/www/szablony/przeglad.php on line 264

BizPoland Magazine - our monthly magazine for Foreign Investors.

Copyright © 2016 BiznesPolska.pl