Inwestycje Zagraniczne w Polsce
09-03-2017

Przegląd prasy

PGNiG chce w tym roku podwoić sprzedaż gazu na Ukrainę

PGNiG liczy na podwojenie sprzedaży gazu na Ukrainę w tym roku - poinformował podczas konferencji prasowej prezes spółki Piotr Woźniak. Sprzedaż może wzrosnąć do ok. 800 mln m sześc.

"Od sierpnia do grudnia 2016 roku sprzedaż gazu na Ukrainę wyniosła 370 mln m sześc. Nic nie wskazuje na to, by ta współpraca miała się załamać" - powiedział Woźniak.

 

"Spodziewamy się podwojenia tego wyniku w tym roku. Realna jest sprzedaż w granicach 800 mln m sześc." - dodał.

 

W lipcu PGNiG zawarł umowę z NAK Naftogaz Ukrainy i z ERU Trading, w ramach których realizowano dostawy gazu ziemnego na Ukrainę.

 

Spółka informowała w raporcie rocznym, że w pierwszym półroczu tego roku planuje dalszy rozwój sprzedaży gazu w kierunku ukraińskim.

 

"PGNiG śledzi również z dużym zainteresowaniem prowadzone rozmowy międzyoperatorskie między Gaz-Systemem i Ukrtransgaz w zakresie rozbudowy połączeń przesyłowych między Polską a Ukrainą. Ich pomyślna finalizacja zaowocuje zwiększeniem możliwości przesyłu w kierunku Ukrainy, a tym samym umożliwi dalszy rozwój sprzedaży na rynek ukraiński" - napisano w raporcie. (PAP)


Czytaj oryginalny artykuł
źródło: 2017-03-09

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. BiznesPolska Media Sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze wulgarne lub niezgodne z polskim prawem zostaną usunięte.
09-03-2017

Zobacz takżeBiznes Polska Newsletter

Komentowane


    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /biznespolska.pl/www/szablony/przeglad.php on line 264

BizPoland Magazine - our monthly magazine for Foreign Investors.

Copyright © 2016 BiznesPolska.pl