Inwestycje Zagraniczne w Polsce
09-03-2017

Przegląd prasy

Aktualizacja wyceny kontraktu i odpisy mogą obniżyć zysk Mostostalu Zabrze o ok. 15,8 mln zł

Mostostal Zabrze ocenia, że pojawiło się ryzyko dokonania odpisów aktualizujących i aktualizacji wyceny kontraktu z firmą Valmet AB, co może obniżyć wynik netto za 2016 rok o około 15,8 mln zł.

Mostostal Zabrze podał, że uwzględniając aktualny stan rozmów prowadzonych z firmą Valmet AB w sprawie ostatecznego rozliczenia kontraktu dotyczącego modyfikacji kotła w fabryce celulozy Sodra Cell Varo pojawiło się ryzyko dokonania aktualizacji wyceny kontraktu, a także dokonania odpisów aktualizujących.

 

"Ostateczna decyzja o dokonaniu ww. aktualizacji i odpisów oraz ich wysokości zostanie podjęta przez zarząd spółki w zależności od dalszego przebiegu rozmów" - napisano w komunikacie.

 

"W przypadku podjęcia ww. decyzji, dokonanie aktualizacji i odpisów przełoży się na pogorszenie wyniku na tym kontrakcie, a tym samym na obniżenie jednostkowego oraz skonsolidowanego wyniku finansowego netto za rok 2016 w łącznej wysokości ok. 3,7 mln EUR, tj. 15,8 mln zł" - dodano.

 

Mostostal Zabrze podał, że nie zakończył rozmów prowadzonych z Valmet w tym temacie, jednak w przypadku braku porozumienia spółka rozważa skierowanie sprawy na drogę arbitrażową. (PAP)


Czytaj oryginalny artykuł
źródło: 2017-03-09

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. BiznesPolska Media Sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze wulgarne lub niezgodne z polskim prawem zostaną usunięte.
09-03-2017

Zobacz takżeBiznes Polska Newsletter

Komentowane


    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /biznespolska.pl/www/szablony/przeglad.php on line 264

BizPoland Magazine - our monthly magazine for Foreign Investors.

Copyright © 2016 BiznesPolska.pl