Inwestycje Zagraniczne w Polsce
09-03-2017

Przegląd prasy

Fortuna zamierza sprzedać działalność związaną z loterią

Fortuna Entertainment Group zamierza sprzedać działalność związaną z loterią. Spółka jest w trakcie negocjacji z potencjalnymi nabywcami.

"Fortuna Entertainment Group ogłasza, że zamierza sprzedać działalność związaną z loterią poprzez swoją spółkę zależną Fortuna sázky z siedzibą w Pradze. Spółka jest w trakcie negocjacji z potencjalnymi nabywcami, a proponowane warunki transakcji zostały poddane ocenie" - napisano w komunikacie.

 

Oczekiwany termin finalizacji transakcji to drugi kwartał 2017 r.

 

"W związku ze sprzedażą loterii, spółka Fortuna zdecydowała o częściowym osłabieniu swoich aktywów związanych z loterią w sprawozdaniu finansowym za 2016 rok. W wyniku tego osłabienia, spółka zarezerwowała jednorazową kwotę odpisu z tytułu utraty wartości w wysokości 1,9 mln euro, która została zanotowana jako Amortyzacja i Odpis Amortyzacyjny" - podano w raporcie.

 

FORTUNA sázky obsługuje obecnie gry numeryczne i loterie poprzez sieć ponad 500 punktów sprzedaży w całej Republice Czeskiej. Spółka świadczy również usługi dodatkowe, takie jak sprzedaż doładowań do telefonów komórkowych we współpracy ze wszystkimi głównymi operatorami telefonii komórkowej. (PAP)


Czytaj oryginalny artykuł
źródło: 2017-03-09

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. BiznesPolska Media Sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze wulgarne lub niezgodne z polskim prawem zostaną usunięte.
09-03-2017

Zobacz takżeBiznes Polska Newsletter

Komentowane


    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /biznespolska.pl/www/szablony/przeglad.php on line 264

BizPoland Magazine - our monthly magazine for Foreign Investors.

Copyright © 2016 BiznesPolska.pl