Inwestycje Zagraniczne w Polsce
08-03-2017

Przegląd prasy

Mediacap przejmie większościowy pakiet w spółce TalentMedia za 2,78 mln zł

The Digitals, spółka zależna Mediacap za 2,78 mln zł stanie się właścicielem 51,1 proc. udziałów w firmie TalentMedia, która świadczy usługi sieci partnerskiej dla kanałów na YouTube oraz organizacji kampanii marketingowych w mediach społecznościowych.

Spółka The Digitals kupi za 1,66 mln zł pakiet 34 proc. udziałów od dotychczasowych właścicieli TalentMedia. Część ceny sprzedaży została rozliczona z pożyczką udzieloną udziałowcom TalentMedia przez The Digitals.

 

The Digitals za 1,12 mln zł objęła także nowe udziały w podwyższonym kapitale zakładowym TalentMedia. Dzięki tym transakcjom Mediacap będzie kontrolować 51,1 proc. udziałów TalentMedia, zaś pozostałe udziały TalentMedia pozostaną w rękach kadry zarządzającej i kluczowych pracowników.

 

"Dodatkowo umowa inwestycyjna przewiduje możliwość zwiększenia ceny sprzedaży o wartość premii nieprzekraczającej kwoty 1,5 mln zł, której wysokość uzależniona będzie od wyników osiągniętych przez TalentMedia w latach 2017 i 2018" - napisano w komunikacie.

 

W komunikacie podano, że TalentMedia "jest wiodącym graczem w obszarze usług sieci partnerskiej (+multi-channel network+, +MCN+) dla kanałów na YouTube oraz organizatorem kampanii marketingowych opartych o content video w mediach społecznościowych m.in. Facebook, Instagram, Snapchat i Musical .ly".

 

Spółka posiada certyfikację YouTube i zrzesza twórców o łącznej widowni ponad 12 mln stałych widzów.

 

Według wstępnych wyników TalentMedia miała w 2016 r. 5,1 mln zł przychodu i 0,1 mln zł zysku brutto.

 

Mediacap podał w komunikacie, że według jego szacunków, z uwzględnieniem synergii, TalentMedia w roku 2017 osiągnie odpowiednio 11,0 mln zł przychodu ze sprzedaży i EBITDA w przedziale 0,5-1,0 mln zł.

 

"Z kolei w 2018 r. wartości te powinny wynosić odpowiednio 20,0 mln zł przychodu ze sprzedaży i 2,3 - 2,8 mln zł wyniku EBITDA" - napisano.

 

Mediacap miał w 2016 r. 68,1 mln zł przychodów, 6,7 mln zł zysku operacyjnego, 7,9 mln zł EBITDA i 3,7 mln zł zysku netto z działalności kontynuowanej przypadającej akcjonariuszom podmiotu dominującego.

 

Grupa Mediacap świadczy usługi z zakresu mediów, marketingu, reklamy online i usług IT oraz badań rynku i opinii publicznej. (PAP)


Czytaj oryginalny artykuł
źródło: 2017-03-08

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. BiznesPolska Media Sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze wulgarne lub niezgodne z polskim prawem zostaną usunięte.
08-03-2017

Zobacz także

BizPoland Magazine - our monthly magazine for Foreign Investors.

Copyright © 2016 BiznesPolska.pl