Inwestycje Zagraniczne w Polsce
07-03-2017

Przegląd prasy

DM BDM podniósł cenę docelową LPP do 6.678,6 zł

Analitycy DM BDM w raporcie z 2 marca, podnieśli cenę docelową akcji LPP z 6.381,5 zł do 6.678,6 zł, podtrzymując zalecenie "akumuluj".

"Tak jak wskazywaliśmy w naszej rekomendacji z grudnia, oczyszczone wyniki LPP za IV kwartał 2016 były znacznie lepsze w ujęciu rdr. Cały czas podtrzymujemy nasze pozytywne nastawienie do spółki" - napisano w uzasadnieniu raportu.

 

"W obecnym raporcie wskazujemy m.in. na oczekiwaną przez nas wzrostową ścieżkę wynikową, która powinna być widoczna od I kwartale 2017. Zwracamy uwagę na główne założenia opublikowane w strategii detalisty. Przede wszystkim grupa powinna odbudować pierwszą marżę (wg zarządu ma mieścić się w przedziale 52-53 proc. w 2017; ma to być widoczne głównie w okresie sprzedaży nowych kolekcji)" - napisano.

 

W ocenie analityków, przy utrzymaniu dwucyfrowego wzrostu tempa przychodów będzie to miało pozytywny wpływ na EBITDA spółki. Analitycy szacują, że w 2017 EBITDA wyniesie 838 mln zł. Analitycy wskazują, że LPP zmieniło podejście do kierunku ekspansji.

 

"Główny nacisk ma być obecnie położony na rynek rosyjski (wzrost powierzchni handlowej o 20 proc. rdr) i państwa UE, natomiast spowolniony będzie rozwój sieci w Polsce. Uważamy, że to dobry ruch patrząc na wyniki dywizji wschodniej, który dodatkowo powinien pozwolić na ograniczenie kanibalizacji na rodzimym rynku (wzrost powierzchni ma się odbywać poprzez zwiększanie istniejących sklepów, a nie, jak miało to miejsce do tej pory, poprzez otwieranie nowych placówek)" - napisano.

 

"Liczymy także na dalsze, szybsze wzrosty w kanale e-commerce, który obecnie odpowiada za niecałe 3 proc. obrotu (spółka chce uruchomić e-sklepy w 6 krajach w 2017) oraz odbudowę marki Reserved w Polsce. W bieżącym roku na wyniki LPP negatywnie nie będzie wpływała także marka Tallinder, która ma być całkowicie zlikwidowana w I kwartale 2017. Dodatkowo pozytywnie odbieramy wzmocnienie pozycji gotówkowej (dług netto/EBITDA na koniec 2016 obniżył się do 0,3x)" - dodano.

 

W poniedziałek na zamknięciu sesji akcje LPP kosztowały 5.950 zł. (PAP)


Czytaj oryginalny artykuł
źródło: 2017-03-07

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. BiznesPolska Media Sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze wulgarne lub niezgodne z polskim prawem zostaną usunięte.
07-03-2017

Zobacz takżeBiznes Polska Newsletter

Komentowane


    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /biznespolska.pl/www/szablony/przeglad.php on line 264

BizPoland Magazine - our monthly magazine for Foreign Investors.

Copyright © 2016 BiznesPolska.pl