Inwestycje Zagraniczne w Polsce
03-03-2017

Przegląd prasy

ERG chce wypłacić dywidendę i dalej skupować akcje

ERG planuje wypłatę dywidendy i skup akcji - wynika z projektów uchwał opublikowanych w czwartek przez spółkę. Walne w tej sprawie odbędzie się 30 marca. Spółka chce mieć więcej swoich papierów m.in. na wypadek pozyskania inwestora finansowego.

Póki co firma nie ujawnia kwot, jakie zamierza przeznaczyć na skup ani poziomu dywidendy.

 

"O wysokości dywidendy zdecydują akcjonariusze spółki na walnym zgromadzeniu, uwzględniając zarówno wydatki inwestycyjne jak i planowany skup akcji" - poinformował PAP Robert Groborz, prezes spółki.

 

Skup akcji był prowadzony w spółce od kilku lat. Dzięki temu nabyła ona 7,9 proc. udziałów po średniej cenie 20,53 zł.

 

"Teraz wracamy do tego procesu. (...) Kontynuację skupu traktuję jako inwestycję, zabezpieczenie na przyszłość. Przy maksymalnej wycenie na GPW będziemy mogli swoje udziały upłynnić, zdobywając środki np. na kolejne inwestycje" - mówi prezes.

 

"Większa liczba akcji w naszym posiadaniu ułatwi także potencjalne rozmowy np. o wejściu w strukturę akcjonariatu inwestora finansowego" - dodaje.

 

ERG przyjął politykę dywidendową, zakładającą przeznaczanie na ten cel do 75 proc. zysku netto. Za 2015 rok wypłacił 0,62 zł dywidendy na akcję, co łącznie dało 0,5 mln zł z zysku, który wyniósł 1,22 mln zł. (PAP)


Czytaj oryginalny artykuł
źródło: 2017-03-03

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. BiznesPolska Media Sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze wulgarne lub niezgodne z polskim prawem zostaną usunięte.
03-03-2017

Zobacz także

BizPoland Magazine - our monthly magazine for Foreign Investors.

Copyright © 2016 BiznesPolska.pl