Inwestycje Zagraniczne w Polsce
23-02-2017

Przegląd prasy

Fortuna przejmie spółkę działającą w Rumunii, Chorwacji i Hiszpanii za 85 mln EUR

Fortuna Entertainment Group podpisała umowę nabycia Hattrick Sports Group, która jest właścicielem spółek w Rumunii, Chorwacji i partnerem w joint venture w Hiszpanii - podała Fortuna w komunikacie. Pierwsza transza wyniesie 85 mln EUR, a cena może wzrosnąć o 50 mln EUR, zależnie od wyników.

"Pierwsza transza ceny za przejęcie Hattrick Sports Group zostanie zapłacona przez Fortunę w kwocie około 85 milionów EUR. Odnośnie kolejnych transz ze sprzedającym uzgodniono mechanizm spłaty z zysków w oparciu o przyszłe wyniki finansowe Hattrick Sports Group, co może oznaczać zapłatę dodatkowej kwoty nie przekraczającej 50 milionów euro. Pierwsza transza zostanie sfinansowana głównie przez kredyty bankowe" - napisano w komunikacie.

 

"Hattrick Sports Group jest właścicielem operatora zakładów w Rumunii, Casa Pariurilor, operatora w Chorwacji, PSK oraz partnerem w joint venture Luckia działającym w Hiszpanii" - dodano.

 

Spółka zakłada, że transakcja powinna zostać sfinalizowana w pierwszej połowie 2017 roku.

 

Fortuna Entertainment Group zajmuje się obsługą sportowych zakładów wzajemnych. Spółka działa na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej. W Czechach Fortuna jest również obecna od 2011 roku w segmencie loterii liczbowych i zdrapek. (PAP)


Czytaj oryginalny artykuł
źródło: 2017-02-23

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. BiznesPolska Media Sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze wulgarne lub niezgodne z polskim prawem zostaną usunięte.
23-02-2017

Zobacz także

 • Trójmiejska Kariera IT - 04.03.2017

  4 marca 2017 roku w gdańskim hotelu Almond (ul. Toruńska 12) odbędzie się kolejne spotkanie branży informatycznej Kariera IT. W jednym czasie i miejscu uczestnicy będą mogli poznać nowe oferty pracy w działach IT oraz wysłuchać kilkunastu prelekcji merytorycznych. Komentarz

 • Zysk netto LPP w IV kwartale wyniósł 158,2 mln zł, zgodnie z szacunkami

  Grupa LPP miała w IV kwartale 2016 roku 158,2 mln zł zysku netto wobec 172,3 mln zł zysku rok wcześniej - podała spółka w raporcie. Wynik jest zgodny z wcześniejszymi szacunkami spółki.Komentarz

 • AdMassive ma umowę inwestycyjną z ATP FIZ AN

  AdMassive podpisał z ATP FIZ AN reprezentowany przez Saturn TFI, na mocy której spółka zobowiązała się do przeprowadzenia do 15 września 2017 r. emisji do 3 mln akcji dedykowanych funduszowi po cenie emisyjnej 0,5 zł każda, a fundusz zobowiązał się do ich objęcia i opłacenia.

 • Orbis chce pozostać spółką dywidendową, CAPEX na '17 to 150-170 mln zł

  Orbis chce pozostać spółką dywidendową, ale rekomendacja dotycząca podziału zysku za ubiegły rok zależeć będzie od planów rozwoju. Nakłady inwestycyjne w 2017 roku wyniosą 150-170 mln zł, nie licząc transakcji odkupu hoteli czy akwizycji.

 • Panattoni Europe dla Thule Group – 13 500 m kw. w Pile

  Panattoni Europe, lider nieruchomości przemysłowych w Polsce, zrealizuje inwestycję dla Thule Group. Obiekt o powierzchni 13 500 m kw. powstanie w Pile, w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. W podpisaniu umowy pośredniczyła międzynarodowa firma doradcza Colliers International.

 • ZUE wycofał się z przetargu na linię tramwajową w Krakowie za 253 mln zł brutto

  ZUE nie przedłużyło ważności oferty i wadium w przetargu na budowę linii tramwajowej w Krakowie, z powodu braku zgody konsorcjanta - podało ZUE w komunikacie. Oferta konsorcjum ZUE i PORR była najniższa w postępowaniu i wynosiła 253,4 mln zł brutto. Backlog ZUE to obecnie 327 mln zł.Biznes Polska Newsletter

Komentowane


  Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /biznespolska.pl/www/szablony/przeglad.php on line 264

BizPoland Magazine - our monthly magazine for Foreign Investors.

Copyright © 2016 BiznesPolska.pl