Inwestycje Zagraniczne w Polsce
23-02-2017

Przegląd prasy

ZUE wycofał się z przetargu na linię tramwajową w Krakowie za 253 mln zł brutto

ZUE nie przedłużyło ważności oferty i wadium w przetargu na budowę linii tramwajowej w Krakowie, z powodu braku zgody konsorcjanta - podało ZUE w komunikacie. Oferta konsorcjum ZUE i PORR była najniższa w postępowaniu i wynosiła 253,4 mln zł brutto. Backlog ZUE to obecnie 327 mln zł.

"PORR Polska Infrastructure SA w terminie wskazanym przez zamawiającego tj. do dnia 22 lutego 2017 r. nie wyraził zgody na przedłużenie okresu związania ofertą oraz nie dostarczył przypadającej na niego części wadium. Konsorcjant wycofał się tym samym ze starań o pozyskanie kontraktu z przyczyn, które nie leżą po stronie ZUE. Brak wyrażenia przez PORR Polska Infrastructure SA zgody na przedłużenie okresu związania ofertą oraz nie dostarczenie przypadającej na PORR Polska Infrastructure SA części wadium uniemożliwia Konsorcjum uczestniczenie w dalszej części postępowania przetargowego" - napisano.

 

ZUE poinformowało 25 listopada 2016 r., że kierowane przez nią konsorcjum złożyło najniższą ofertę w przetargu na na opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem niezbędnych decyzji administracyjnych oraz budowę linii tramwajowej Krowodrza Górka – Górka Narodowa w Krakowie.

 

Oferta opiewała na 253,4 mln zł brutto (206 mln zł netto), przy czym oczekiwana wartość wynagrodzenia przypadająca na ZUE to około 50 proc.

 

"Jednocześnie spółka informuje, że na dzień przekazania niniejszego raportu bieżącego spółki z Grupy Kapitałowej ZUE posiadają portfel zamówień o łącznej wartości ok. 327 mln zł, natomiast przewidywana wartość wynagrodzenia dla spółki z przetargów, w których spółka złożyła oferty z najniższą ceną po wyłączeniu ww. przetargu (samodzielnie lub w konsorcjum) wynosi ok. 771 mln zł, co łącznie daje kwotę ok. 1,1 mld zł" - napisano w komunikacie. (PAP)


Czytaj oryginalny artykuł
źródło: 2017-02-23

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. BiznesPolska Media Sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze wulgarne lub niezgodne z polskim prawem zostaną usunięte.
23-02-2017

Zobacz także

 • Trójmiejska Kariera IT - 04.03.2017

  4 marca 2017 roku w gdańskim hotelu Almond (ul. Toruńska 12) odbędzie się kolejne spotkanie branży informatycznej Kariera IT. W jednym czasie i miejscu uczestnicy będą mogli poznać nowe oferty pracy w działach IT oraz wysłuchać kilkunastu prelekcji merytorycznych. Komentarz

 • Zysk netto LPP w IV kwartale wyniósł 158,2 mln zł, zgodnie z szacunkami

  Grupa LPP miała w IV kwartale 2016 roku 158,2 mln zł zysku netto wobec 172,3 mln zł zysku rok wcześniej - podała spółka w raporcie. Wynik jest zgodny z wcześniejszymi szacunkami spółki.Komentarz

 • AdMassive ma umowę inwestycyjną z ATP FIZ AN

  AdMassive podpisał z ATP FIZ AN reprezentowany przez Saturn TFI, na mocy której spółka zobowiązała się do przeprowadzenia do 15 września 2017 r. emisji do 3 mln akcji dedykowanych funduszowi po cenie emisyjnej 0,5 zł każda, a fundusz zobowiązał się do ich objęcia i opłacenia.

 • Orbis chce pozostać spółką dywidendową, CAPEX na '17 to 150-170 mln zł

  Orbis chce pozostać spółką dywidendową, ale rekomendacja dotycząca podziału zysku za ubiegły rok zależeć będzie od planów rozwoju. Nakłady inwestycyjne w 2017 roku wyniosą 150-170 mln zł, nie licząc transakcji odkupu hoteli czy akwizycji.

 • Panattoni Europe dla Thule Group – 13 500 m kw. w Pile

  Panattoni Europe, lider nieruchomości przemysłowych w Polsce, zrealizuje inwestycję dla Thule Group. Obiekt o powierzchni 13 500 m kw. powstanie w Pile, w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. W podpisaniu umowy pośredniczyła międzynarodowa firma doradcza Colliers International.Biznes Polska Newsletter

Komentowane


  Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /biznespolska.pl/www/szablony/przeglad.php on line 264

BizPoland Magazine - our monthly magazine for Foreign Investors.

Copyright © 2016 BiznesPolska.pl