Inwestycje Zagraniczne w Polsce
21-02-2017

Przegląd prasy

Program "Przesiębiorczy Radom"

Dobry pomysł wart jest dużych pieniędzy, uznał radomski samorząd i ogłosił program "Przedsiębiorczy Radom". Uczestnicy projektu mogą liczyć na 100 tys. zł i merytoryczne wsparcie. Najważniejszym kryterium jest kreatywność.

To propozycja dla wszystkich. Nie ma ograniczeń w postaci wieku, wykształcenia czy doświadczenia zawodowego. Równie dobrze można być uczniem co bezrobotnym. "Liczy się pomysł" - zapewnia Rafał Grzeszczyk z Wydziału Obsługi Radomskiej Strefy Gospodarczej.

Spośród nadesłanych projektów wybranych zostanie 15 najlepszych. Ich autorzy będą mieli cztery miesiące na to, by sprawdzić czy to, co wymyślili jest naprawdę dobre. W tym czasie mają zagwarantowany bezpłatny dostęp do wyposażonych biur, a także mogą liczyć na darmowe prowadzenie księgowości i porady prawne. Zwycięzca, wyłoniony przez Komisję Konkursową, dostanie wsparcie w wysokości 100 tys. zł.

 

Zdaniem wiceprezydenta Radomia Jerzego Zawodnika, miasto robi wiele, by wspierać kreatywnych i przedsiębiorczych. Samorząd funduje młodym ludziom, którzy kończą studia, stypendia stażowe, ułatwiające zawodowy start. Wspiera też przedsiębiorców, którzy tworzą nowe miejsca pracy. Firmy mogą liczyć na ulgi w podatkach, które określa lokalne prawo.

W mieście działa ponad 20 tysięcy małych i średnich firm.


Czytaj oryginalny artykuł
źródło: 2017-02-21

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. BiznesPolska Media Sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze wulgarne lub niezgodne z polskim prawem zostaną usunięte.
21-02-2017

Zobacz także

 • ElectroMobility Poland ogłosi wkrótce konkurs na samochód elektryczny

  ElectroMobility Poland ogłosi niebawem konkurs na miejski samochód elektryczny, a po jego rozstrzygnięciu doprowadzi do powstania jeżdżących prototypów.

 • Energa planuje w I kwartale emisję euroobligacji o wartości min. 250 mln euro

  Energa Finance, z grupy Energa, planuje w I kwartale, w ramach zaktualizowanego programu emisji euroobligacji (EMTN), przeprowadzić emisję euroobligacji, z terminem wykupu 10-12 lat. Wartość emisji, w zależności od warunków rynkowych, może wynieść minimum 250 mln euro.

 • Morizon w IV kw. zwiększył skalę biznesu i planuje przejście na GPW

  Grupa technologiczno – finansowa Morizon, której obszarem działania jest szeroko pojęty rynek nieruchomości, osiągnęła w IV kwartale 2016 r. 4,8 mln zł przychodów ze sprzedaży i 400 tys. zł zysku netto. W porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku przychody wzrosły o 31%, a zysk netto o 161%. Dynamiczny rozwój firmy, przejęcie spółki technologicznej FinPack oraz rosnące wyniki sprzyjają przeniesieniu notowań spółki z NewConnect na rynek główny GPW.

 • Centrum handlowe Platan szykuje się do rozbudowy

  Platan, jedno z większych centrów handlowych w Zabrzu, które każdego roku notuje około 4 mln odwiedzin, szykuje się do wprowadzenia zmian. Właściciel obiektu, firma Rockcastle, przygotowuje plan szeroko zakrojonej rozbudowy i modernizacji, których realizacja ma się rozpocząć na przełomie II i III kwartału 2017 roku. Dzięki temu zabrzańska galeria zyska nowe oblicze.

BizPoland Magazine - our monthly magazine for Foreign Investors.

Copyright © 2016 BiznesPolska.pl