Inwestycje Zagraniczne w Polsce
20-02-2017

Przegląd prasy

Morizon w IV kw. zwiększył skalę biznesu i planuje przejście na GPW

Grupa technologiczno – finansowa Morizon, której obszarem działania jest szeroko pojęty rynek nieruchomości, osiągnęła w IV kwartale 2016 r. 4,8 mln zł przychodów ze sprzedaży i 400 tys. zł zysku netto. W porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku przychody wzrosły o 31%, a zysk netto o 161%. Dynamiczny rozwój firmy, przejęcie spółki technologicznej FinPack oraz rosnące wyniki sprzyjają przeniesieniu notowań spółki z NewConnect na rynek główny GPW.

Morizon to wiodąca platforma technologiczno-finansowa umożliwiająca wyszukiwanie, finansowanie i dokonywanie transakcji na rynku nieruchomości. Grupa dostarcza kompleksowe usługi i narzędzia FinTech dla pośredników nieruchomości, deweloperów i doradców finansowych. Jest największym niezależnym wydawcą serwisów nieruchomości w Polsce oraz dysponuje własną siecią profesjonalnych doradców kredytowych.

- „Osiągnięte wyniki to efekt organicznego wzrostu i coraz większej znajomości marki Morizon wśród klientów zainteresowanych przeprowadzeniem transakcji na rynku nieruchomości. W ubiegłym roku dokonaliśmy również akwizycji FinPack – dystrybutora produktów finansowych oraz wiodącego dostawcy kompleksowych usług i narzędzi dla doradców kredytowych. Wpływ akwizycji jest już widoczny w wynikach, jednak pełna skala korzyści z przejęcia będzie widoczna od wyników finansowych za 2017 r. Wzrost naszego biznesu oraz poprawa koniunktury pozwala nam również poważnie myśleć o debiucie na głównym rynku GPW” – powiedział Jarosław Święcicki, Prezes Morizon SA.

Po wcześniejszych akwizycjach portali oraz firmy z obszaru FinTech, Morizon skupia się na dalszym rozwoju oferowanych produktów i usług oraz maksymalizowaniu efektów synergii pomiędzy obszarami nieruchomości i finansów.


Czytaj oryginalny artykuł
źródło: 2017-02-20

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. BiznesPolska Media Sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze wulgarne lub niezgodne z polskim prawem zostaną usunięte.
20-02-2017

Zobacz także

BizPoland Magazine - our monthly magazine for Foreign Investors.

Copyright © 2016 BiznesPolska.pl