Inwestycje Zagraniczne w Polsce
17-02-2017

Przegląd prasy

Centrum handlowe Platan szykuje się do rozbudowy

Platan, jedno z większych centrów handlowych w Zabrzu, które każdego roku notuje około 4 mln odwiedzin, szykuje się do wprowadzenia zmian. Właściciel obiektu, firma Rockcastle, przygotowuje plan szeroko zakrojonej rozbudowy i modernizacji, których realizacja ma się rozpocząć na przełomie II i III kwartału 2017 roku. Dzięki temu zabrzańska galeria zyska nowe oblicze.

Centrum handlowe Platan to obiekt o ugruntowanej pozycji i zasięgu. Galerię chętnie odwiedzają nie tylko mieszkańcy Zabrza, ale również sąsiednich miejscowości. W zasięgu oddziaływania obiektu, czyli w odległości, którą można pokonać w trakcie 20 minut jazdy samochodem, mieszka ok. 914 000 osób z Zabrza i okolic, którzy chętnie korzystają z oferty naszej galerii.

Dostrzegamy duży potencjał, jaki niewątpliwie drzemie w tej lokalizacji. Chcemy również wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i najemców, którym zależy na tym, aby Zabrze mogło pochwalić się nowoczesnym centrum handlowym z atrakcyjną ofertą. Dlatego przygotowujemy obecnie plany rozbudowy i modernizacji CH Platan, w efekcie której powierzchnia najmu powiększy się o 11 tys. m2. Aktualnie prowadzimy prace przygotowawcze i konsultacyjno-projektowe w związku z planowaną modernizacją i rozbudową. Zależy nam na tym, aby obiekt jak najlepiej wpasował się w potrzeby mieszkańców Zabrza – informuje p. Tomasz Górski, Retail Asset Manager w Rockcastle Poland.

Projekt zakłada budowę przestrzeni kinowej, strefy fitness czy dodatkowego parkingu. Po rozbudowie w Platanie pojawi się około 30 nowych sklepów i punktów usługowych, w tym nowe, znane i lubiane marki. W ramach inwestycji ma też zosta rozbudowana strefa restauracyjna. Zgodnie z aktualnymi planami, nowy Platan ma zostać m.in. wyposażony w ekologiczne oświetlenie LED, a klienci zyskają dostęp do bezpłatnego WI-FI na terenie galerii. Dzięki temu powstanie atrakcyjne, innowacyjne i funkcjonalne wnętrze, wpisujące się w aktualne trendy nowoczesnych centrów handlowych. Nazwa galerii pozostanie ta sama, jednak jej logotyp zostanie odświeżony. Nowe logo będzie odzwierciedlać zmiany, które zajdą w CH Platan po rozbudowie i modernizacji. Logo zostanie oficjalnie zaprezentowane w dniu uroczystego otwarcia galerii.

Pierwsze działania związane z przyszłą rozbudową CH Platan właśnie ruszają. Część lokali handlowo-usługowych będzie tymczasowo zamykana lub przeniesiona z uwagi na konieczność przygotowania obiektu do startu prac budowlanych. Za projekt przebudowy odpowiada ceniona pracownia SUD Architekci. Po modernizacji centrum zyska nowoczesny charakter, wpisując się w industrialną architekturę Zabrza. Obiekt ma spełniać wymagające kryteria dotyczące poszanowania środowiska naturalnego. Właściciel galerii będzie dążyć do tego, by CH Platan otrzymało prestiżowy, ekologiczny certyfikat BREEAM.

Chcemy, aby CH Platan pozostał ważnym punktem na mapie miasta nie tylko pod kątem zakupów, ale również rozrywki. Naszą ambicją jest, aby nowy Platan stał się dla wszystkich ulubionym miejscem zakupów oraz spędzania wolnego czasu. W tej chwili nie możemy jeszcze ostatecznie określić, ile może potrwać proces rozbudowy. Co ważne, na pewno centrum handlowe nie zostanie zamknięte na czas prowadzenia prac. To zapewne jest ważną informacją dla jego klientów oraz najemców. Obecnie jesteśmy na etapie wyboru Generalnego Wykonawcy, jednak finalna decyzja jeszcze nie została podjęta. O kolejnych etapach rozbudowy będziemy informować na bieżąco lokalną społeczność - podsumowuje p. Dominik Piwek, Head of Marketing & PR w Rockastle Poland i dodaje: Mamy nadzieję, że klienci naszej galerii z zadowoleniem przyjmą plany rozbudowy i że nowy Platan zyska ich uznanie.

Centrum Handlowe Platan działa od października 2003r. Każdego roku notuje około 4 mln odwiedzin. Dziś klienci robią zakupy i spędzają czas w blisko 80 butikach i punktach usługowych, zlokalizowanych na przestrzeni 31 tys. m2. Dzięki planowanej rozbudowie, której szacowany koszt wyniesie około 40 mln €, galeria zyska 11 tys. m2 dodatkowej powierzchni najmu. W centrum zagoszczą nowe, popularne marki, a klienci będą mogli skorzystać z jeszcze szerszej oferty handlowo-usługowej i strefy rekreacyjnej.


Czytaj oryginalny artykuł
źródło: 2017-02-17

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. BiznesPolska Media Sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze wulgarne lub niezgodne z polskim prawem zostaną usunięte.
17-02-2017

Zobacz także

 • Hawe Telekom inwestuje w infrastrukturę światłowodową 2,4 mln USD

  Hawe Telekom, spółka z grupy Mediatel SA, zawarła umowę o dostarczenie, zainstalowanie, uruchomienie i 5-letni serwis nowego systemu transmisyjnego DWDM koncernu Huawei. Inwestycja jest elementem realizowanego przez spółkę planu restrukturyzacyjnego i umożliwi istotną poprawę wyników finansowych na poziomie całej grupy kapitałowej.

 • Gminy chcą polskiego e-busa

  Rewolucja jest o krok. Jak pisze w piątkowym wydaniu "Gazeta Polska", wkrótce czeka nas wielka przesiadka z autobusów napędzanych sinikami spalinowymi do e-busów. Zmiany ma wspierać rządowy Program Rozwoju Elektromobilności, który właśnie startuje.

 • WIG20 z najwyższym wzrostem w Europie - dzięki spółkom paliwowym

  Silne wzrosty kursów spółek paliwowych - PKN Orlen, Lotosu i PGNiG - sprawiły, że WIG20 zwyżkował w czwartek najmocniej spośród europejskich indeksów. Wysokie były również obroty na GPW, które wyniosły 1,48 mld zł.

 • Work Service: 39 proc. pracodawców planuje rekrutować Ukraińców

  39 proc. firm z powodu braku kandydatów na rodzimym rynku pracy planuje rekrutować Ukraińców; coraz częściej pracownicy ze wschodu obsadzani są na stanowiskach wymagających kwalifikacji - wynika z najnowszego badania "Barometr Rynku Pracy VII".

 • Ekspert: konsolidacja Orlenu i Lotosu potrzebna

  Konsolidacja sektora paliwowego jest w Polsce potrzebna, bo wzmocni jego konkurencyjność. Większy podmiot będzie miał np. lepszą pozycję negocjacyjną w rozmowach dotyczących dostaw ropy - uważa redaktor naczelny branżowego portalu energetyka24 Piotr Maciążek.

 • W Warmińsko-Mazurskiej SSE firmy zainwestują ponad 1 mld zł

  Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna rozpoczęła wydawanie zezwoleń firmom, które w najbliższych latach zainwestują w sumie ponad 1 mld zł w Strefie.Biznes Polska Newsletter

Komentowane


  Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /biznespolska.pl/www/szablony/przeglad.php on line 264

BizPoland Magazine - our monthly magazine for Foreign Investors.

Copyright © 2016 BiznesPolska.pl