Inwestycje Zagraniczne w Polsce
07-02-2017

Przegląd prasy

CBŚP zlikwidowało dwie nielegalne fabryki papierosów

CBŚP przy współpracy izby celnej i straży granicznej zlikwidowało dwie nielegalne fabryki papierosów. Służby zabezpieczyły 22 mln papierosów i 30 ton krajanki tytoniowej o wartości 40 mln zł. Na gorącym uczynku zatrzymano sześciu mężczyzn, którzy produkowali podróbki.

Służby ustaliły, że międzynarodowa zorganizowana grupa przestępcza ma dwie fabryki papierosów i wytwórnie krajanki tytoniowej w województwach dolnośląskim i wielkopolskim. Policjanci CBŚP przy współpracy funkcjonariuszy Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej i Izby Celnej z Wrocławia wkroczyli jednocześnie na dwie posesje, gdzie właśnie trwała produkcja nielegalnych papierosów. Z profesjonalnych linii produkcyjnych wychodziły nie tylko podrabiane paczki papierosów znanych marek, ale też papierosy wymyślonych, nieistniejących firm.

Służby zabezpieczyły 22 mln papierosów o wartości 15 mln ł, ok. 30 ton krajanki tytoniowej o wartości 20 mln zł i inne materiały do produkcji papierosów o wartości 2 mln zł. Szacowane straty Skarbu Państwa po wprowadzeniu tej liczby nielegalnych papierosów na rynek mogły wynieść nawet 35 mln zł.

Zatrzymanym sześciu mężczyznom postawiono zarzuty przestępstw skarbowych i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Grozi im do 5 lat więzienia.


Czytaj oryginalny artykuł
źródło: 2017-02-07

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. BiznesPolska Media Sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze wulgarne lub niezgodne z polskim prawem zostaną usunięte.
07-02-2017

Zobacz takżeBiznes Polska Newsletter

Komentowane


    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /biznespolska.pl/www/szablony/przeglad.php on line 264

BizPoland Magazine - our monthly magazine for Foreign Investors.

Copyright © 2016 BiznesPolska.pl