Inwestycje Zagraniczne w Polsce
06-07-2016

Przegląd prasy

Tower Investments zadebiutuje na NC w lipcu 2016; na rynek główny wybiera się w poł. 2017


Warszawski deweloper Tower Investments zadebiutuje na rynku NewConnect w lipcu 2016 roku, a w połowie roku 2017 chce przenieść notowania na rynek główny GPW - poinformowała spółka w komunikacie prasowym przed konferencją. Deweloper planuje przeprowadzenie na przełomie III i IV kwartału emisji obligacji o wartości 15 mln zł.

W marcu spółka pozyskała z prywatnej emisji akcji 10 mln zł.

 

"Już dzisiaj widzimy efekty emisji w postaci kilku nowych projektów, które zabezpieczyliśmy w ciągu ostatnich trzech miesięcy. Jeśli uda nam się zrealizować założone cele, w drugiej połowie 2017 roku chcemy przenieść notowania na główny parkiet Giełdy Papierów Wartościowych" - powiedział, cytowany w komunikacie, Bartosz Kazimierczuk, prezes spółki.

 

"Wchodzimy na giełdę przede wszystkim dlatego, aby pozyskać finansowanie, ale też dla zwiększenia przejrzystości i wiarygodności spółki" - dodał podczas konferencji.

 

Spółka planuje przeprowadzić emisję obligacji o wartości 15 mln zł.

 

"Nasze zapotrzebowanie kapitałowe w przyszłych okresach wzrośnie lawinowo. Już rozmawiamy o emisji obligacji" - powiedział prezes.

 

"Planowana wartość emisji to 15 mln zł, a termin emisji to przełom trzeciego i czwartego kwartału" - dodał.

 

Jak podano w prezentacji, jednym z elementów strategii spółki jest stworzenie funduszu dla wynajętych lokali i parków handlowych oraz emisja certyfikatów inwestycyjnych na szerokim rynku.


Czytaj oryginalny artykuł
źródło: 2016-07-06

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. BiznesPolska Media Sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Komentarze wulgarne lub niezgodne z polskim prawem zostaną usunięte.
06-07-2016

Zobacz takżeBiznes Polska Newsletter

Komentowane


    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /biznespolska.pl/www/szablony/przeglad.php on line 264

BizPoland Magazine - our monthly magazine for Foreign Investors.

Copyright © 2016 BiznesPolska.pl